fbpx
Strona głównaSensacjeUkradli traktor, aby wykonywać nim usługi. Teraz mogą trafić do więzienia

Ukradli traktor, aby wykonywać nim usługi. Teraz mogą trafić do więzienia

Dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o dokonanie 9 kwietnia kradzieży ciągnika rolniczego, zatrzymali policjanci z Warty w województwie łódzkim.

Do kradzieży doszło na terenie gminy Warta, wartość utraconego pojazdu rolnik wycenił na 40 tysięcy złotych. Nad sprawą pracowali lokalni policjanci, którzy zbierali i analizowali zgromadzone dowody, w tym również zapisy monitoringów. Przełom nastąpił jednak 12 kwietnia, gdy znajomy pokrzywdzonego, jadąc w kierunku Zgierza, zauważył ciągnik rolniczy bez tablic rejestracyjnych, który wyglądem odpowiadał temu skradzionemu. Skontaktował się więc z właścicielem i zaalarmował dyżurnego policji, a następnie pojechał za traktorem, próbując zatrzymać kierowcę, który jednak nie reagował. W pewnym momencie traktorzysta zjechał z drogi, porzucił ciągnik i uciekł do pobliskiego lasu.

Chwilę później na miejsce przyjechali zgierscy policjanci, którzy namierzyli odpowiadającemu podanemu rysopisowi mężczyznę, a po krótkim pościgu go ujęli. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego, który w rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży ciągnika. Wyjaśnił, że kiedy kilka dni wcześniej był w tych okolicach z swoim znajomym, zobaczył stojący za zabudowaniami traktor, a ponieważ jego traktor uległ awarii, potrzebował… zastępczego pojazdu do świadczonych zarobkowo usług.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnej celi. Następnie przekazany został warciańskim policjantom prowadzącym sprawę. W trakcie czynności ustalono, że drugim ze sprawców jest 27-leni mieszkaniec powiatu zgierskiego, którego zatrzymali policjanci w miejscu zamieszkania. Obydwaj podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży. Byli wcześniej notowani przez policję.

Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany przez policjantów traktor powrócił już do właściciela.

Paweł Palica

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.