Ukradli ciągnik, rozbierali i sprzedawali części… na złom

Fot. Bill Oxford, unsplash.com

Policjanci z Proszowic w woj. małopolskim zatrzymali trzech włamywaczy, którzy po skradzeniu ciągnika rozbierali go na części, po czym sprzedawali je na skupie złomu.

Ciągnik został skradziony na początku lutego br. w jednym z gospodarstw na terenie gminy  Proszowice.

– O zaistniałym zdarzeniu policję zawiadomił jeden z sąsiadów, który opiekuje się posesją. Podczas pobytu na niej ujawnił ślady włamania do garażu oraz brak ciągnika rolniczego marki Ursus  o wartości dziesięciu tysięcy złotych – czytamy w komunikacie małopolskiej Policji.

W ramach prowadzonych czynności policjanci zatrzymali sprawców kradzieży oraz dotarli do miejsc zdemontowanych części ciągnika.

– Jak ustalili policjanci niektóre części zostały już sprzedane w okolicznych punktach skupu złomu. Pozostałe czekały na sprzedaż. W sprawie zostało zatrzymanych trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu proszowickiego. Sprawcy w wieku 32, 27 i 21 lat usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem. Podejrzanym za popełniony czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności – informuje małopolska Policja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności