fbpx
Strona głównaWiadomościUkradli ciągnik, rozbierali i sprzedawali części... na złom

Ukradli ciągnik, rozbierali i sprzedawali części… na złom

Policjanci z Proszowic w woj. małopolskim zatrzymali trzech włamywaczy, którzy po skradzeniu ciągnika rozbierali go na części, po czym sprzedawali je na skupie złomu.

Ciągnik został skradziony na początku lutego br. w jednym z gospodarstw na terenie gminy  Proszowice.

– O zaistniałym zdarzeniu policję zawiadomił jeden z sąsiadów, który opiekuje się posesją. Podczas pobytu na niej ujawnił ślady włamania do garażu oraz brak ciągnika rolniczego marki Ursus  o wartości dziesięciu tysięcy złotych – czytamy w komunikacie małopolskiej Policji.

W ramach prowadzonych czynności policjanci zatrzymali sprawców kradzieży oraz dotarli do miejsc zdemontowanych części ciągnika.

– Jak ustalili policjanci niektóre części zostały już sprzedane w okolicznych punktach skupu złomu. Pozostałe czekały na sprzedaż. W sprawie zostało zatrzymanych trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu proszowickiego. Sprawcy w wieku 32, 27 i 21 lat usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem. Podejrzanym za popełniony czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności – informuje małopolska Policja.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.