fbpx
Strona głównaSensacjeUkradł 8 ton zboża przy pomocy... wiadra

Ukradł 8 ton zboża przy pomocy… wiadra

Kara do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi gminy Lewin Brzeski, który jest podejrzewany o kradzież 8 ton zboża i zniszczenie 60 arów upraw.

Policjanci zawiadomienie o kradzieży zboża i zniszczeniu pola uprawnego przyjęli na początku września. Z relacji poszkodowanego wynikało, że z magazynu w jednej z miejscowości w gminie Lewin Brzeski miało zniknąć 8 ton pszenicy.

Wreszcie zatrzymali ustalili dane podejrzewanego o dokonanie przestępstwa 40-latka. Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna pożyczył traktor od jednego z sąsiadów, przyczepę od drugiego, a nocą pojechał do oddalonej o kilka kilometrów miejscowości i tam dostał się do magazynu. Przez całą noc, przy wykorzystaniu wiadra, załadował na przyczepę 8 ton pszenicy. Okazało się ponadto, że postanowił skrócić sobie drogę, przejeżdżając środkiem pola, na którym rosła kukurydza. Zniszczył 60 arów tej uprawy.

Podejrzany spowodował straty w wysokości 17 000 złotych. Zabrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.