UE za alternatywnymi metodami kastracji knurów

Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt przegłosował jednogłośnie decyzję finansową dotyczącą alternatywnych metod kastracji knurów. Głosowanie było ważnym krokiem w celu wdrożenia partnerstwa europejskiego w zakresie alternatywnych (immunologicznych) metod kastracji prosiąt.

Do końca 2011 r. zapoczątkowane zostaną trzy działania obejmujące badania prowadzone wspólnie ze Wspólnotowym Centrum Badawczym w celu opracowania metod referencyjnych pomiaru czynników wpływających na zapach knura, analizę akceptacji przez konsumentów z UE i krajów trzecich produktów pochodzących od samców świń oraz utworzenie strony internetowej na temat informacji i szkoleń z zakresu europejskiego partnerstwa w zakresie kastracji knurów.
Od 1 stycznia 2012 r. chirurgiczna kastracja knurów w UE będzie mogła być przeprowadzana jedynie w znieczuleniu ogólnie przyjętymi metodami, a w drugim etapie – od 1 stycznia 2018 r. chirurgiczne metody kastracji mają zostać całkowicie zniesione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności