fbpx
Strona głównaPozostałeUdany rok firmy Mitex SA

Udany rok firmy Mitex SA

W 2006 roku należąca do europejskiej grupy Eiffage firma Mitex SA zrealizowała wiele prestiżowych inwestycji, które wyróżniają się w skali całego kraju. Wartość umów podpisanych w ubiegłym roku wyniosła ponad pół miliarda złotych.

Wśród zrealizowanych projektów można wymienić takie, jak największy w Polsce parking podziemny pod Placem Wolności w Poznaniu czy nowoczesna biblioteka akademicka SGGW w Warszawie. Jednak najciekawszym wydarzeniem mijającego roku było z pewnością otwarcie Aquaparku Zakopane, położonego na zboczu Antałówki w Zakopanem kompleksu basenów zasilanych częściowo ze źródeł geotermalnych. Zbudowane i zmodernizowane obiekty służą swoim użytkownikom w wielu branżach, natomiast podpisane kontrakty pozwalają optymistycznie patrzeć na nadchodzące miesiące oraz stawiają przed firmą kolejne ambitne zadania. W Bydgoszczy Mitex SA uczestniczyć będzie w pracach konstrukcyjnych jednego z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Europie. Natomiast Caritas Diecezji Kieleckiej wzbogaci się o profesjonalne Centrum Rehabilitacji Chorych na Stwardnienie Rozsiane wyposażone między innymi w basen z wyciągami dla osób z zaawansowaną chorobą. Na Śląsku przeprowadzone zostaną prace przekształcające obiekty poprzemysłowe w Katowicach i Chełmie w Park Przemysłowy o charakterze biurowo usługowym – Euro-Centrum. Warto zaznaczyć, że w minionym roku podpisano 26 kontraktów na łączną kwotę 546 mln złotych.
W 2006 roku wysiłek i efektywność firmy Mitex SA zostały docenione przez sędziów ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku 2005″. Nagrodzono remont i modernizację hotelu Novotel Warszawa Centrum. Jak podano w werdykcie, jurorzy docenili “wykraczające poza przeciętność rozwiązania funkcjonalne”.
1 stycznia 2007 r. trzy firmy dotychczas wchodzące w skład Mitex SA utworzyły silną grupę budowlaną. Efektem ścisłej współpracy jest rozpoczęcie używania znaku firmowego Eiffage przez spółki Ayas-Projekt, OPBDiM oraz Techelimp. Ayas-Projekt Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem konstrukcji stalowych, drewnianych i z prefabrykatów żelbetowych. Odrzańskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. wykonuje wszelkie roboty drogowe włącznie z układaniem nawierzchni bitumicznych. Techelimp Sp. z o.o. oferuje nowoczesne, efektywne i bezpieczne dla środowiska rozwiązania z branży instalacyjnej. Utworzenie silnej grupy współpracujących ze sobą firm z pewnością zwiększy ich konkurencyjność oraz umożliwi wykonywanie usług o jeszcze wyższej jakości.

Mitex SA
Mitex SA to Generalny Wykonawca usług budowlanych. Szybko uzyskał silną pozycję na rynku, pretendując do czołówki największych firm budowlanych w Polsce. W 1995 roku powstała spółka akcyjna Mitex. Obecnie Mitex SA jest uznaną i powszechnie rekomendowaną firmą. Mitex SA należy do francuskiej grupy budowlanej Eiffage.

Marek Pawlukiewicz
Biuro Prasowe Mitex SA

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.