fbpx

Udany rok firmy Mitex SA

W 2006 roku należąca do europejskiej grupy Eiffage firma Mitex SA zrealizowała wiele prestiżowych inwestycji, które wyróżniają się w skali całego kraju. Wartość umów podpisanych w ubiegłym roku wyniosła ponad pół miliarda złotych.

Wśród zrealizowanych projektów można wymienić takie, jak największy w Polsce parking podziemny pod Placem Wolności w Poznaniu czy nowoczesna biblioteka akademicka SGGW w Warszawie. Jednak najciekawszym wydarzeniem mijającego roku było z pewnością otwarcie Aquaparku Zakopane, położonego na zboczu Antałówki w Zakopanem kompleksu basenów zasilanych częściowo ze źródeł geotermalnych. Zbudowane i zmodernizowane obiekty służą swoim użytkownikom w wielu branżach, natomiast podpisane kontrakty pozwalają optymistycznie patrzeć na nadchodzące miesiące oraz stawiają przed firmą kolejne ambitne zadania. W Bydgoszczy Mitex SA uczestniczyć będzie w pracach konstrukcyjnych jednego z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Europie. Natomiast Caritas Diecezji Kieleckiej wzbogaci się o profesjonalne Centrum Rehabilitacji Chorych na Stwardnienie Rozsiane wyposażone między innymi w basen z wyciągami dla osób z zaawansowaną chorobą. Na Śląsku przeprowadzone zostaną prace przekształcające obiekty poprzemysłowe w Katowicach i Chełmie w Park Przemysłowy o charakterze biurowo usługowym – Euro-Centrum. Warto zaznaczyć, że w minionym roku podpisano 26 kontraktów na łączną kwotę 546 mln złotych.
W 2006 roku wysiłek i efektywność firmy Mitex SA zostały docenione przez sędziów ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku 2005″. Nagrodzono remont i modernizację hotelu Novotel Warszawa Centrum. Jak podano w werdykcie, jurorzy docenili “wykraczające poza przeciętność rozwiązania funkcjonalne”.
1 stycznia 2007 r. trzy firmy dotychczas wchodzące w skład Mitex SA utworzyły silną grupę budowlaną. Efektem ścisłej współpracy jest rozpoczęcie używania znaku firmowego Eiffage przez spółki Ayas-Projekt, OPBDiM oraz Techelimp. Ayas-Projekt Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem konstrukcji stalowych, drewnianych i z prefabrykatów żelbetowych. Odrzańskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. wykonuje wszelkie roboty drogowe włącznie z układaniem nawierzchni bitumicznych. Techelimp Sp. z o.o. oferuje nowoczesne, efektywne i bezpieczne dla środowiska rozwiązania z branży instalacyjnej. Utworzenie silnej grupy współpracujących ze sobą firm z pewnością zwiększy ich konkurencyjność oraz umożliwi wykonywanie usług o jeszcze wyższej jakości.

Mitex SA
Mitex SA to Generalny Wykonawca usług budowlanych. Szybko uzyskał silną pozycję na rynku, pretendując do czołówki największych firm budowlanych w Polsce. W 1995 roku powstała spółka akcyjna Mitex. Obecnie Mitex SA jest uznaną i powszechnie rekomendowaną firmą. Mitex SA należy do francuskiej grupy budowlanej Eiffage.

Marek Pawlukiewicz
Biuro Prasowe Mitex SA

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.