Ubój rytualny. “Wypowiedzi ministra rolnictwa wprowadzają w błąd opinie publiczną”

Przewodnicząca NSZZ RI, Teresa Hałas

Zdaniem NSZZ RI „Solidarność” ostatnie wypowiedzi ministra rolnictwa Grzegorza Pudy na temat przygotowywanej nowej wersji nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt i uboju rytualnego wprowadzają w błąd opinię publiczną.

– W swoich ostatnich wypowiedziach medialnych minister rolnictwa Grzegorz Puda wyraził pogląd, że Unia Europejska zabrania stosowania uboju rytualnego bez ogłuszania i konieczne jest dostosowanie prawa do przepisów unijnych.  Ponadto w swojej wypowiedzi w programie „Tydzień” w dniu 8 listopada br. Pan Minister stwierdził, że jednym z zapisów Zielonego Ładu jest zapis o dobrostanie zwierząt, co oznacza, że sposób uboju zwierząt będzie miał wpływ na dotacje dla rolników – mówi Teresa Hałas, przewodnicząca NSZZ RI ,,Solidarność’’.

Czytaj także: Czy do zakazu uboju rytualnego jesteśmy zobligowani przepisami unijnymi?

W związku z tym rolnicza ,,Solidarność’’  wystąpiła do  Premiera Mateusza Morawieckiego o wskazanie podstaw prawnych tych twierdzeń i wskazanie w tym zakresie konkretnych aktów prawnych prawa europejskiego, a także konkretnych zapisów w tej sprawie tzw. „Zielonego Ładu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności