fbpx
Strona głównaPozostałeUbezpieczenia z dotacjami

Ubezpieczenia z dotacjami

Concordia Polska TUW jako pierwszy i na razie jedyny ubezpieczyciel posiada ofertę ubezpieczenia upraw rolnych z dopłatami budżetu państwa na nowych zasadach. Pozostali jeszcze czekają ze sprzedażą tego rodzaju ubezpieczeń.

Nowelizacja ustawy o dopłatach do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich weszła w życie w kwietniu tego roku, jednak nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe są gotowe na nową sytuację.

Tymczasem jednym z najczęściej występujących ryzyk w uprawach polowych jest gradobicie, które występuje w okresie od połowy maja do końca sierpnia, dlatego bardzo oczekiwane jest objęcie ochroną ubezpieczeniową właśnie tego ryzyka w ramach ubezpieczeń dotowanych.

-Już od dawna byliśmy przygotowani do wprowadzenia ubezpieczeń dotowanych, czekaliśmy tylko na zielone światło od ustawodawcy – mówi Katarzyna Kasztelan – Przybylska dyrektor biura organizacji i wsparcia sprzedaży Grupy Concordia – Od 1 maja wszystkie jednostki terenowe Concordii sprzedają te ubezpieczenia.

Oczekiwane przez rynek ubezpieczenie od ryzyka suszy będzie oferowane przez ubezpieczycieli z pewnymi ograniczeniami i nastąpi po wejściu w życie stosownego rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do czasu uzyskania notyfikacji Komisji Europejskiej w sprawie wysokości dopłat, ich wielkość pozostanie na poziomie z roku ubiegłego. Zmiany wysokości dopłat zostaną wprowadzone życie dopiero z nowym rozporządzeniem wykonawczym do ustawy.

Opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.