fbpx
Strona głównaPozostałeUbezpieczenia z dotacjami

Ubezpieczenia z dotacjami

Concordia Polska TUW jako pierwszy i na razie jedyny ubezpieczyciel posiada ofertę ubezpieczenia upraw rolnych z dopłatami budżetu państwa na nowych zasadach. Pozostali jeszcze czekają ze sprzedażą tego rodzaju ubezpieczeń.

Nowelizacja ustawy o dopłatach do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich weszła w życie w kwietniu tego roku, jednak nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe są gotowe na nową sytuację.

Tymczasem jednym z najczęściej występujących ryzyk w uprawach polowych jest gradobicie, które występuje w okresie od połowy maja do końca sierpnia, dlatego bardzo oczekiwane jest objęcie ochroną ubezpieczeniową właśnie tego ryzyka w ramach ubezpieczeń dotowanych.

-Już od dawna byliśmy przygotowani do wprowadzenia ubezpieczeń dotowanych, czekaliśmy tylko na zielone światło od ustawodawcy – mówi Katarzyna Kasztelan – Przybylska dyrektor biura organizacji i wsparcia sprzedaży Grupy Concordia – Od 1 maja wszystkie jednostki terenowe Concordii sprzedają te ubezpieczenia.

Oczekiwane przez rynek ubezpieczenie od ryzyka suszy będzie oferowane przez ubezpieczycieli z pewnymi ograniczeniami i nastąpi po wejściu w życie stosownego rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do czasu uzyskania notyfikacji Komisji Europejskiej w sprawie wysokości dopłat, ich wielkość pozostanie na poziomie z roku ubiegłego. Zmiany wysokości dopłat zostaną wprowadzone życie dopiero z nowym rozporządzeniem wykonawczym do ustawy.

Opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.