Tytuł Czempionki Świata 2007 dla polskiej klaczy

Podczas odbywającego się w dniach 7-9 grudnia Czempionatu Świata Koni Arabskich Czystej Krwi, rozgrywanego w trakcie trwającego ponad tydzień Salonu Konia – Salon du Cheval w Paryżu, polska klacz KWESTURA po Monogramm od Kwesta po Pesennik, hodowli Stadniny Koni Michałów zdobyła tytuł Czempionki Świata 2007.

Rozgrywany w Paryżu pokaz jest dla hodowców koni czystej krwi najważniejszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem roku, wieńczącym wielomiesięczne wysiłki.Dwunastoletnia klacz Kwestura (patrz zdjęcie) jest jednym z najbardziej utytułowanych koni na świecie, ma na swoim koncie wygrane w wielu międzynarodowych czempionatach, między innymi otrzymała tytuł Narodowej Czempionki Stanów Zjednoczonych w 2002 a w 1999 została Czempionką Klaczy Pucharu Narodów w Aachen, Niemcy.

Razem z Kwesturą do Paryża na Czempionat Swiata pojechało jeszcze 9 innych koni z Janowa Podlaskiego: dwuletnie Sefora po Ekstern od Sawantka po Pepton i Pinta po Ekstern od Pilar po Fawor oraz sześcioletni Poganin po Laheeb od Pohulanka po Pepton,z Michałowa : dwie trzyletnie córki ogiera Gazal Al. Shaqab – Ejrene od Emocji po Monogramm i Pistoria od Palmiry po Monogramm, dziewięcioletnia El Dorada po Sanadik El Shaklan od Emigrantka po Eukaliptus, dwunastoletnie Kwestura po Monogramm od Kwesta po Pesennik i Palmira po Monogramm od Palestra po Penitent oraz pięcioletni Esparto po Ekstern od Ekspozycja po Eukaliptus i jedenastoletni Grafik po Eukaliptus od Gaskonia po Probat.

Polskie konie zrobiły jak zwykle ogromne wrażenie, kwalifikując się w większości do finałów. Na dziesięć przywiezionych koni, siedem znalazło się z ścisłych finałach, przy 126 koniach z całego świata uczestniczących w Czempionacie.

źródło: ANR

N