fbpx
Strona głównaPozostałeTargi rolniczeTysiące zwiedzających na tegorocznej Opolagrze

Tysiące zwiedzających na tegorocznej Opolagrze [galeria]

W dniach 10-12 czerwca odbyły się największe targi w południowej Polsce – Opolagra. Pogoda i zwiedzający dopisali. Jak podaje organizator podczas 3 dniowej imprezy, wystawę odwiedziło ponad 37000 zwiedzających. Jest to zbliżona ilość zwiedzających jak podczas ostatniej Opolagry w 2019 roku.  Na powierzchni 45 ha wystawiało się w tym roku 235 firm z 8 krajów. 

Na zwiedzających czekało wiele atrakcji. Oprócz zapoznania się z szeroką gamą maszyn i urządzeń rolniczych w namiocie seminaryjnym regularnie można było wysłuchać ciekawych wykładów.

Już pierwszego dnia podczas targów można było zapoznać się z rozwiązaniami uniwersalnej platformy cyfrowej 365FarmNet służącej redukcji kosztów produkcji rolniczej i troski o środowisko przyrodnicze gleby. Wykład przedstawiła firma 365 FarmNet, AGROCOM POLSKA.

Dr inż. Stanisław Minta z UP Wrocław oraz dr inż. Jerzy Koronczok z firmy Agrocom Polska przedstawili innowacyjne systemy sterowania obiegiem wody na obiektach melioracyjnych – INOMEL

Rolnicy borykający się ze szkodami łowieckimi mogli zapoznać się z prezentacją wspierającą szacowanie szkód łowieckich metodami niskopułapowymi UAV. System SCDI., które zaprezentuje dr inż. Jerzy Koronczok z firmy Agrocom Polska.

dr Jacek Skudlarski z SGGW rozmawiał o Rolnictwie 4.0, zaś firma John Deere opowiedziała zebranym o rolnictwie precyzyjnym i przedstawiła wykład pt.’  Dobra kiszonka zaczyna się od maszyny „

Ostatniego dnia targów można było wysłuchać ciekawego wykładu na temat – „Czy należy się już obawiać występowania drugiego pokolenia Omacnicy Prosowianki w kukurydzy? Monitoring i zwalczanie metodami biologicznymi”. Prezentacje poprowadzą Annemarie von Kap-herr, Paweł Domeracki (BIOCARE GmbH), Aleksandra Cieniawska (Agrocom Polska)

Podczas trzydniowego trwania targów, zwiedzający mogli brać udział w licznych konkursach i atrakcjach przygotowanych przez organizatorów i wystawców.

Kolejna wystawa jest planowana na 16-18.06.2022 r.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.