fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychTylko zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy pozwala działać korytarzom solidarnościowym 

Tylko zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy pozwala działać korytarzom solidarnościowym 

Mimo że dwudniowe posiedzenie Agrifish, które odbyło się 4 i 5 września, poświęcone było nowym technologiom, m.in. najnowszym technikom edycji genów, polski minister Robert Telus podczas briefingu prasowego po zakończeniu spotkania ministrów rolnictwa UE odniósł się od razu do sprawy dla polskiego rolnictwa najważniejszej, czyli przedłużeniu zakazu importu produktów rolnych z Ukrainy.  

– Hiszpania ma bardzo ważną prezydencję, bo jest wiele problemów, związanych z wojną na Ukrainie, z produktami, które płyną z Ukrainy. Wierzę w to, że w czasie prezydencji hiszpańskiej ten bardzo poważny problem, problem szczególnie krajów przyfrontowych, ale też całej Unii, zostanie rozwiązany – rozpoczął swoją wypowiedź minister Telus. Podkreślił wagę przedłużenia zakazu importu produktów rolnych z Ukrainy dla stabilności rynków rolnych państw przyfrontowych. Stwierdził, że jedynie taka decyzja pozwala prawdziwie działać korytarzom solidarnościowym: 

– My, jako Unia Europejska, stoimy przed bardzo ważnym historycznie momentem, żeby zbudować narzędzia, które będą powodować, że produkty ukraińskie będą płynąć do centrum Europy, ale także poza Europę, a wszystkim nam na tym zależy w momencie, gdy jest droga czarnomorska zamknięta – powiedział minister Robert Telus. Dodał, że Polska jest zwolennikiem dopłat do tranzytu produktów ukraińskich, ponieważ to by bardzo pomogło w budowie korytarzy solidarnościowych.

Zobacz także:

Ukraina pozwie Polskę i Unię Europejską do Światowej Organizacji Handlu w razie przedłużenia zakazu importu zbóż

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]