fbpx

Tylko ubezpieczeni rolnicy otrzymają odszkodowanie od strat spowodowanych suszą

W związku z przypadkami wystąpienia już w niektórych regionach Polski  suszy hydrologicznej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi przypomina, że  tylko ubezpieczeni rolnicy otrzymają odszkodowanie od strat spowodowanych suszą.

– Rolnicy muszą sobie uświadomić, że najważniejszym zabezpieczeniem przed stratami spowodowanymi przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne jest ubezpieczanie upraw i zwierząt w systemie pakietowym od wszystkich ryzyk, w tym od suszy. Tylko powszechność ubezpieczeń pozwoli na radykalną obniżkę wysokości składki – mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk kowalczyk

Samasz loteria - baner

Obecnie, jak zaznacza resort rolnictwa, rząd dopłaca do składek ubezpieczeniowych 65 procent kwoty, a rolnik płaci tylko 35 procent.

– Wprowadziliśmy nowe przepisy, dzięki którym rolnik poprzez złożenie cesji w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może przypadającą mu część składki opłacić z przysługujących mu płatności bezpośrednich – dodaje minister Kowalczyk.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.