fbpx
Strona głównaPrawo i finanseUbezpieczenia i przepisyTylko ubezpieczeni rolnicy otrzymają odszkodowanie od strat spowodowanych suszą

Tylko ubezpieczeni rolnicy otrzymają odszkodowanie od strat spowodowanych suszą

W związku z przypadkami wystąpienia już w niektórych regionach Polski  suszy hydrologicznej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi przypomina, że  tylko ubezpieczeni rolnicy otrzymają odszkodowanie od strat spowodowanych suszą.

– Rolnicy muszą sobie uświadomić, że najważniejszym zabezpieczeniem przed stratami spowodowanymi przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne jest ubezpieczanie upraw i zwierząt w systemie pakietowym od wszystkich ryzyk, w tym od suszy. Tylko powszechność ubezpieczeń pozwoli na radykalną obniżkę wysokości składki – mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk kowalczyk

Obecnie, jak zaznacza resort rolnictwa, rząd dopłaca do składek ubezpieczeniowych 65 procent kwoty, a rolnik płaci tylko 35 procent.

– Wprowadziliśmy nowe przepisy, dzięki którym rolnik poprzez złożenie cesji w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może przypadającą mu część składki opłacić z przysługujących mu płatności bezpośrednich – dodaje minister Kowalczyk.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.