Tylko u nas: polska premiera polowa opryskiwacza Kverneland iXdrive S6 [video]

fot. KW

Pierwszy raz przed polską publicznością opryskiwacz Kverneland iXdrive S6 zaprezentowany został podczas wystawy Agro Show 2021. My jakiś czas temu mieliśmy okazję oglądać go podczas pracy w polu.

Opryskiwacz samojezdny iXdrive S6 dysponuje wieloma ciekawymi rozwiązaniami. Maszynę, którą oglądaliśmy podczas pokazu wyposażono w zbiornik na ciecz o pojemności ponad 6 tys. l i 36-metrową belkę, która może pracować w pozycji “zredukowanej”, wykonując oprysk na szerokości 24 m.

Belka bazuje na pięciu ultradźwiękowych czujnikach, które utrzymują optymalną wysokość oprysku. Sterowanie opryskiwaczem jest w pełni elektryczne; sterowanie cieczą i zaworami maszyny odbywa się z jej kabiny.

Prezentowana maszyna dysponowała prześwitem na poziomie 1,5 m, jednak prześwit zgodnie z życzeniem klienta może zostać zmniejszony do 1,3 m lub zwiększony do nawet 1,7 m.

Maszynę wyposażono w znany już 12-calowy terminal Tellus Pro, który podzielony na dwie partycje może wskazywać parametry maszyny, a także pole, na którym pracujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności