fbpx
Strona głównaTechnikaTylko u nas: polska premiera polowa opryskiwacza Kverneland iXdrive S6

Tylko u nas: polska premiera polowa opryskiwacza Kverneland iXdrive S6 [video]

Pierwszy raz przed polską publicznością opryskiwacz Kverneland iXdrive S6 zaprezentowany został podczas wystawy Agro Show 2021. My jakiś czas temu mieliśmy okazję oglądać go podczas pracy w polu.

Opryskiwacz samojezdny iXdrive S6 dysponuje wieloma ciekawymi rozwiązaniami. Maszynę, którą oglądaliśmy podczas pokazu wyposażono w zbiornik na ciecz o pojemności ponad 6 tys. l i 36-metrową belkę, która może pracować w pozycji “zredukowanej”, wykonując oprysk na szerokości 24 m.

Belka bazuje na pięciu ultradźwiękowych czujnikach, które utrzymują optymalną wysokość oprysku. Sterowanie opryskiwaczem jest w pełni elektryczne; sterowanie cieczą i zaworami maszyny odbywa się z jej kabiny.

Prezentowana maszyna dysponowała prześwitem na poziomie 1,5 m, jednak prześwit zgodnie z życzeniem klienta może zostać zmniejszony do 1,3 m lub zwiększony do nawet 1,7 m.

Maszynę wyposażono w znany już 12-calowy terminal Tellus Pro, który podzielony na dwie partycje może wskazywać parametry maszyny, a także pole, na którym pracujemy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.