fbpx
Strona głównaPozostałeTydzień wcześniej, bo tak chcieli widzowie

Tydzień wcześniej, bo tak chcieli widzowie

Zdaniem Piotra Farfała, p.o. prezesa TVP, przeniesienie emisji programu Tydzień” z 11.25 na 8.00 w niedzielę, “nastąpiło w wyniku uwzględnienia postulatów środowisk rolniczych”. Krajowa Rada Izb Rolniczych apelowała do zarządu TVP o zmianę godziny emisji tej audycji z godz. 8.00 na godz. 13.10.”

Zdaniem samorządu rolniczego niedawna zmiana godziny nadawania Tygodnia” z 11.25 na 8.00 spowodowała, że wielu rolników nie może obejrzeć niemal jedynej audycji, która pokazuje bieżące tematy polskiej wsi oraz daje polskim rolnikom możliwość szerszego spojrzenia na problemy rolnictwa. “Ta decyzja TVP budzi szeroki sprzeciw zainteresowanych środowisk” – czytamy w liście KRIR do prezesa TVP.

Zdaniem P. Farfała to właśnie widzowie domagali się nadawania programu “Tydzień” w porannych godzinach. “Godzina 8.00, o której od początku tego roku jest nadawany program, to według naszej wiedzy, czas dla rolników dogodny, który jednocześnie zapewnia regularność emisji tych audycji, gdyż emisja magazynu o godzinie 11.25 była nierzadko zakłócana transmisjami ważnych wydarzeń sportowych i religijnych” – pisze prezes TVP.

Okazało się, że po zmianie pory emisji programu w styczniu 2009 r. z godz. 11:30 na 8:00, udziały programu wzrosły z 11,7% do 19,9%, przy czym są to najwyższe udziały tej audycji z ostatnich 3 lat. Jedną emisję programu ogląda średnio 758 tys. widzów. Prezes TVP podkreślił, że przeniesienie godziny nadawania programu na 13.10 oznacza konkurowanie z bardzo atrakcyjną ofertą pozostałych stacji, osiągająca wysokie wyniki oglądalności, co nie rokuje dobrze, zważywszy, że w tym paśmie (13.10-13.40) rolnicy stanowią nieliczną grupę widzów (5,2%).

KRIR chciało także, aby audycja “Tydzień” nagrywana była w formule “na żywo” bez wyprzedzenia.
“Odejście od realizacji programu w konwencji “na żywo”” było spowodowane częstymi przypadkami odmawiania przez polityków i ekspertów z odległych rejonów Polski przyjazdu w niedzielę do Warszawy” – odpowiada na propozycję KRIR P. Farfał, zapewniając jednocześnie, że nagrywanie audycji przed emisją, nie obniża jej wartości merytorycznej, gdyż program nie jest montowany.

Izby rolnicze postulowały także “za wprowadzeniem dodatkowych audycji rolniczych, które mogłyby służyć pomocą polskim rolnikom”. Zdaniem prezesa Farfała, “tematyka rolna zajmuje znaczące miejsce w programach wszystkich anten TVP”.

MS/WRP

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.