Ty też możesz mieć wpływ na rozwój obszarów wiejskich

Komisja Europejska prowadzi do 30 listopada bieżącego roku konsultacje społeczne w sprawie  długoterminowej wizji  rozwoju obszarów wiejskich. Ich celem jest zebranie opinii  na temat obecnych możliwości i wyzwań związanych z mieszkaniem na obszarach wiejskich, wizji dla obszarów wiejskich w 2040 r. oraz działań niezbędnych do realizacji tych aspiracji.

Jak się dowiedzieliśmy w konsultacjach mogą uczestniczyć  wszyscy zainteresowani Europejczycy, w tym w szczególności: konsumenci, sektor rolno-spożywczy, wiejskie MŚP, władze regionalne, lokalne i centralne, rolnicy, organizacje społeczeństwa obywatelskiego, młodzież wiejska, organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania, sieci obszarów wiejskich i pracownicy akademiccy. Komisja zachęca wszystkich zainteresowanych przyszłością obszarów wiejskich i ich mieszkańców do podzielenia się swoimi poglądami.

Jak podkreśla KE konsultacje te  stanowią pierwszy krok w kierunku opracowania komunikatu przedstawiającego działanie, które należy podjąć  w celu realizacji długofalowego planu rozwoju obszarów wiejskich.

Link do konsultacji: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12525-Long-term-vision-for-ruralareas/Qublic-consultation.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności