fbpx

Twój osobisty, wirtualny doradca agronomiczny

W czasach, kiedy epidemia wymusza na nas zachowanie dystansu społecznego i zakazuje bezpośredniego spotykania się, firma 365FarmNet oraz BASF wychodzą naprzeciw tym wyzwaniom i potrzebom rolników. Na platformie 365FarmNet dostępny jest już nowy moduł BASF AgSolutions Finder – wirtualny doradca agronomiczny.

Sezon w pełni – to już najwyższa pora, aby wyjechać na pola z opryskami przeciw agrofagom. Często jednak rolnicy mają problemy z prawidłowym rozpoznaniem chorób czy chwastów, które występują na ich plantacjach. Tym bardziej więc – trudno im dobrać właściwy środek, który powinni w danej sytuacji zastosować. W końcu najpierw trzeba poznać wroga, aby skutecznie uderzyć w jego czułe punkty.

Niezastąpiona „pierwsza pomoc”

Od pierwszej połowy marca zmagamy się w Polsce z epidemią, a wprowadzone zakazy wykluczyły kontakt z doradcami i agronomami. W tej sytuacji, rolnicy zostali pozostawieni samym sobie.

Dlatego wyszliśmy do nich z rozwiązaniem, które na pewno pomoże im rozwiać wiele wątpliwości w zakresie ochrony roślin – podkreśla Jarosław Adamczak, dyrektor zarządzający 365FarmNet w Polsce. – Dzięki współpracy z BASF, zapewniamy ekspercką wiedzę i fachowe wsparcie, z którego każdy może skorzystać, używając do tego przeglądarki internetowej w swoim smartfonie – dodaje.

Wspomniane wsparcie to nowy bezpłatny moduł na platformie 365FarmNet – BASF AgSolutions Finder. – Podstawową zaletą BASF AgSolutions Finder jest fakt, że umożliwia on najszybsze znalezienie rozwiązania problemów, które rolnik zastanie na swoim polu – wyjaśnia Cezary Urban, dyrektor działu Agricultural Solutions BASF Polska. Znając podstawowe informacje o danym stanowisku, zasianej odmianie, przedplonie oraz prowadzeniu uprawy: bardziej czy mniej intensywnej, rolnik jest w stanie w ciągu 2 minut zidentyfikować agrofaga oraz znaleźć skuteczny środek do jego zwalczania. Co ważne, nowy moduł może również „podpowiedzieć”, kiedy i jakiego regulatora wzrostu użyć w danej uprawie – zauważa.

W dwie minuty – gotowe rozwiązanie!

Co zapewnia i jak działa nowy moduł BASF w programie 365FarmNet? W skrócie: podpowiada on, jaki środek zastosować, aby zwalczyć daną chorobę czy chwasty, uwzględniając wiele czynników, takich jak m.in. dokładną lokalizację Twojego pola, fazę rozwojową, daną odmianę i wcześniej stosowane zabiegi. Co ważne, jeżeli dokumentujesz swoje prace w programie 365FarmNet, niezbędne wyżej wymienione dane automatycznie zostaną zaimportowane do nowego modułu i odpowiednio w nim przetworzone.

Wystarczy więc, że wybierzesz pole, co do którego chciałbyś uzyskać poradę i rekomendację zastosowania ochrony. Program bardzo szybko zasugeruje, jakie patogeny czy chwasty aktualnie mogą wystąpić na plantacji oraz środek, który powinieneś zastosować. Uzyskasz tu też poradę dotyczącą retardantów – czy konieczna jest już regulacja i czym najlepiej skracać daną uprawę, w jakim terminie i jaką dawką.

Oczywiście, jeśli nie dokumentujesz aktywnie na platformie 365FarmNet, również bez problemu uzyskasz wsparcie doradcze w nowym module BASF AgSolutions Finder. I zajmie to maksymalnie dwie minuty dłużej – będziesz musiał „ręcznie” wybrać z listy niezbędne informacje, jak np. gatunek i odmianę uprawianej rośliny czy zabieg, który chciałbyś wykonać.

Dodatkowo, przy rekomendacji mamy też od razu informację i kontakt do najbliższego dystrybutora danego środka oraz link do sklepu BASF online, gdzie można go zamówić lub dowiedzieć się o nim więcej – wyjaśnia Monika Cieniawska, regionalny doradca ds, sprzedaży i rozwoju rynku 365FarmNet.

Zaplanuj ochronę zawczasu

Prowadząc aktywnie dokumentację w programie 365FarmNet, dodatkowo zyskujesz jeszcze jedną funkcjonalność – w nowym module możesz od razu zaplanować wykonanie konkretnego oprysku w optymalnym terminie, a po wykonaniu zabiegu i zaksięgowaniu go na platformie – wszystko od razu, automatycznie zapisze się w Twojej kartotece pola.

Twój wirtualny doradca pomoże Ci więc jednocześnie w ochronie Twoich upraw i dokumentowaniu prac w gospodarstwie. Aby z niego skorzystać, zaloguj się na platformie www.365farmnet.com i… chroń swoje pola już dziś – łatwo, szybko i „od ręki”.

Źródło: 365FarmNet

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.