Turniej Muzyków Prawdziwych

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w dniach 1-4 września 2016 roku organizuje Turniej Muzyków Prawdziwych. Jak zapowiadają organizatorzy to konfrontacja i zarazem spotkanie muzyków tradycyjnych, jak również muzyków inspirujących się tradycyjną kulturą muzyczną. W szranki staną muzycy ludowi różnych regionów oraz wykonawcy interpretujący muzykę tradycyjną, od rekonstrukcji, przez folk, jazz aż po muzykę eksperymentalną.

Turniej rozegra się w czterech kategoriach: I soliści instrumentaliści, II soliści wokaliści, III zespoły instrumentalne i wokalno- instrumentalne (do 6 osób), IV zespoły śpiewacze (do 6 osób).

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 2-3 września 2016 roku w sali kameralnej. Wykonawcy zaprezentują dwa utwory. Jeden przygotowany wcześniej utwór z podaniem źródła oraz drugi utwór będący interpretacją wątku tematycznego, ściśle związanego z kulturą ludową, odwołującego się do roku kalendarzowego i obrzędowego. Laureaci zaprezentują się 4 września 2016r. w trakcie koncertu finałowego w sali symfonicznej.

W każdej z kategorii przyznane zostaną nagrody finansowe. Pula nagród wynosi ponad 20.000 złotych. W programie Turnieju, oprócz części konkursowej oraz koncertów, znajdą się liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. zabawa taneczna Dom Tańca, warsztaty i pokazy filmowe.
Aby zgłosić się do Turnieju  wystarczy do 22 lipca 2016 r.  roku wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://turniej.filharmonia.szczecin.pl/

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza zarówno amatorów i profesjonalistów do rozegrania najlepszych wykonań muzyki tradycyjnej.