Tureckie ślimaki – polski potencjał

Pisaliśmy już o tym, że hodowla ślimaków to bardzo opłacalny biznes. Tymczasem Instytut Zootechniki w Balicach wraz z PSH planuje na rynek wprowadzenie nowej linii tych mięczaków.

Polish Snail Holding z Elbląga, światowy lider w produkcji gotowych produktów spożywczych ze ślimaków, zacieśnia współpracę z Instytutem Zootechniki w Balicach. Współpraca zakłada badanie obecnych i nowych linii ślimaków oraz wzorcowej hodowli tych zwierząt.
PSH od dłuższego czasu z powodzeniem współpracuje z dr hab. Maciejem Ligaszewskim, uznanym w Polsce i Europie specjalistą w dziedzinie hodowli ślimaków. Te działania mają na celu dostarczenie hodowcom, współpracującym z PSH, jak najlepszej linii ślimaków hodowlanych oraz jak najszerszej wiedzy o hodowli tych zwierząt.
– Dr hab. Maciej Ligaszewski to niekwestionowany w naszym kraju autorytet w dziedzinie hodowli ślimaków i badaniu tych zwierząt. Polish Snail Holding zacieśnia współpracę zarówno z doktorem, jak i z Instytutem Zootechniki w krakowskich Balicach – informuje Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding w Elblągu.
Efektem tej współpracy była kolejna wizyta przedstawicieli Polish Snail Holding w Instytucie Zootechniki w Balicach. Tym razem spotkanie z dr.hab Maciejem Ligaszewskim skupione było na omówieniu najbliższych, wspólnych planów badawczych.
W trakcie spotkania zapoznano się także z nową linią ślimaka z gatunku Helix lucorum z Turcji.
– Współpraca naszej firmy z dr hab. Maciejem Ligaszewskim będzie się jeszcze bardziej zacieśniać, naszym celem jest połączenie biznesu, przemysłu z nauką, jednak o szczegółach nowatorskiego projektu poinformujemy wkrótce – dodaje Damian Gajewski.
PSH Polish Snail Holding jest polską spółką, zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.
Renata Struzik, za: Polish Snail Holding