Tubolit AR Fonowave® – ciszy na ratunek

Firma Armacell wprowadza na rynek remedium na wszelkie bolączki związane z szeroko pojętym tematem izolacji plastikowych rur kanalizacyjnych i deszczowych. Tubolit AR Fonowave to kompletny system izolacyjny zapewniający znaczną poprawę komfortu akustycznego, jednocześnie chroniący rury przed agresywnymi materiałami budowlanymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

Tubolit AR Fonowave – nowość w ofercie firmy Armacell – to stworzona w laboratoriach firmy Armacell zaawansowana technologicznie izolacja, składająca się z otuliny i specjalnej samoprzylepnej taśmy. Dzięki jej zastosowaniu hałas generowany przez transportowane przez rury medium, groźna dla szczelności izolacji kondensacja pary wodnej, uszkodzenia mechaniczne i trudności w montażu już nigdy więcej nie będą stanowiły żadnego problemu.

Nowy materiał izolacyjny wykonany jest ze spienionej pianki polietylenowej koloru niebieskiego, o zamkniętej strukturze komórkowej. Dzięki pofalowanej powierzchni wewnętrznej, zapewniającej minimalny styk z rurą, jest otuliną o idealnych właściwościach wygłuszających. Gwarantuje spadek hałasu z 28 dB (A) do 17 dB (A) przy prędkości przepływu medium – 0,5 l/s, co zostało potwierdzone certyfikatem zgodnym z Europejską Normą EN 14366:2006. Stanowi skuteczną przegrodę akustyczną między rurą kanalizacyjną a konstrukcją budynku, efektywnie eliminując przenoszone przez instalacje odpływowe dźwięki uderzeniowe, podnosząc komfort akustyczny użytkowanych pomieszczeń.

Szczelna, zamknięta struktura komórkowa spienionego polietylenu Tubolitu AR Fonowave charakteryzując się wysoką odpornością na wchłanianie pary wodnej sprawia, że otulina jest doskonałym zabezpieczeniem izolowanej instalacji przed groźnym dla rur i ścian zawilgoceniem i powstawaniem nieestetycznych i zagrażających zdrowiu domowników pleśniowych wykwitów.

Niewielka masa oraz zoptymalizowana grubość 9 mm Tubolitu AR Fonowave gwarantują, że montaż nawet na problematycznych kołnierzach czy kolanach, będzie prosty. Doskonale sprawdzi się w izolowaniu instalacji kanalizacyjnych w budynkach użyteczności publicznej, które wyróżnia ponadprzeciętna koncentracja węzłów sanitarnych, jak np. hotele, szpitale, szkoły czy urzędy oraz w przypadkach podwieszanych sufitów lub wąskich szacht.
Otulina jest materiałem trudnopalnym i nierozprzestrzeniającym ognia.

Więcej na www.armacell.com


Informacja o firmie:

Firma Armacell” działa od 1860 r. Posiada ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipę wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis. Od 2006 roku “Armacell” jest członkiem inicjatywy ONZ o nazwie “UN Global Compact”, dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności