Trzystu najlepszych

Kolejny, już 21 ranking 300 najlepszych gospodarstw rolnych powstałych na Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa rozstrzygnięty. Dwóch laureatów pochodzi z Lublina, natomiast najlepsze gospodarstwo znajduje się w woj. pomorskim.

10 grudnia 2015 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców 21 edycji rankingu 300 najlepszych. Plebiscyt ten to wspólna inicjatywa Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

W uroczystej gali wziął udział wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski. Gratulując laureatom wyników, a twórcom Rankingu 300 zaangażowania w jego przeprowadzenie, wyraził on przekonanie, że wspólnie będziemy zmieniać na lepsze polską wieś i polską gospodarkę rolną.

Pierwsze miejsce w Rankingu 300 Najlepszych Przedsiębiorstw Rolnych w 2014 roku, zajęło Gospodarstwo Rolne Steblewo (woj. pomorskie). Na drugim miejscu sklasyfikowano Gospodarstwo Rolne Gołębie (woj. lubelskie), a trzecie miejsce – podobnie jak w ubiegłym roku – przypadło Gospodarstwu Rolnemu HULCZE (woj. lubelskie). Wszyscy laureaci zajmują się produkcją roślinną.

Renata Struzik, źródło: KRIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności