Trzy moce serii H, krokodyle i cichy rozrzutnik z POL-MOT Warfama

Ciągniki serii POL-MOT H w trzech kategoriach mocy, seria osprzętu do ładowaczy czołowych obejmująca łyżki, chwytaki typu Krokodyl” do obornika i sianokiszonki, chwytaki typu “Krokodyl” z łyżką do transportu sianokiszonek luźnych oraz rozrzutnik obornika z drewnianą konstrukcją burt oraz podłogi to nowa oferta POL-MOT WARFAMA S.A., której prezentacja odbędzie się podczas lutowej edycji targów Polagra-Premiery w Poznaniu.”

Trzy moce serii H
Ciągniki serii POL-MOT H będą dostępne w trzech kategoriach mocy: 82, 92 i 102 KM. Nowoczesna interesująca sylwetka oraz ergonomiczna kabina z klimatyzacją przykuwają uwagę potencjalnych odbiorców. Znany ze swej niezawodności i ekonomiczny weksploatacji silnik marki PERKINS oraz sprawdzony układ przeniesienia napędu wyposażony w pełni zsynchronizowaną skrzynię biegów z rewersem, pozwolą na zmniejszenie kosztów prac rolnych. Standardowe wyposażenie obejmuje klimatyzację, zaczepy (transportowy górny i dolny, oraz rolniczy), sterowanie hamulców pneumatycznych przyczep (jedno- i dwuobwodowych) oraz obciążniki przednie. Promocyjna cena i 36 miesięcy gwarancji stanowić będą bardzo atrakcyjną propozycję dla każdego gospodarstwa rolnego, jak zapewnia producent z Dobrego Miasta.

Łyżki i krokodyle
Kolejna propozycja – z oddziału w Biedaszkach Małych, to nowa seria osprzętu do ładowaczy czołowych. Seria obejmuje łyżki (szufle) o szerokości 1,4 m – 2,4 m z optymalnym kątem nabierania ładunku i nowym funkcjonalnym kształtem. W środkowej i górnej części wprowadzone zostały wyprofilowane wzdłużne przestrzenie (skrzynki") wzmacniające.
Chwytaki typu "Krokodyl" do obornika i sianokiszonki o szerokości 1,4 m – 2,4 m, wyposażono w dwa siłowniki na szczęce górnej. W chwytaku zastosowano wzmocnioną konstrukcję ramy dolnej oraz obustronne szerokie tuleje w punkcie obrotu szczęki górnej. Wysokość maksymalnego otwarcia między zębami dolnymi a górnymi, została zwiększona do 1300 mm.
W chwytakach typu "Krokodyl" z łyżką do transportu sianokiszonek luźnych, o szerokości 1,4 m – 2,4 m, zastosowano nową wzmocnioną konstrukcję łyżki oraz szerokie tuleje w punkcie obrotu szczęki górnej. Sworznie punktu obrotu są smarowane.

"Cichy" rozrzutnik
Ostatnią nowością wprowadzona do sprzedaży jest rozrzutnik obornika z drewnianą konstrukcją burt oraz podłogi. Rozrzutnik obornika N-266 o ładowności 8 t przeznaczony jest do roztrząsania obornika, torfu i kompostu. Współpracuje z ciągnikami o mocy min. 70 kW (95 KM) wyposażonymi w dolny zaczep transportowy typu "hitch". Posiada czterobębnowy pionowy adapter oraz przenośnik podłogowy napędzany hydraulicznie. Innowacyjna, drewniana konstrukcja burt oraz podłogi jest nawet do dwóch razy trwalsza w stosunku do metalowej. Konserwacja drewnianych elementów odbywa się w sposób naturalny zawartymi w oborniku związkami organicznymi. Kolejnym plusem zastosowania drewna jest cicha praca korzystnie wpływająca na środowisko i komfort pracy. Rozrzutnik jest również dużo lżejszy od swoich konkurentów w tej samej klasie tonażowej i tym samym wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa podczas pracy. Zastosowanie szerokiego ogumienia zdecydowanie poprawia właściwości jezdne maszyny. Rozrzutnik obornika N-266 jest w pełni przystosowany do transportu po drogach publicznych, posiada pneumatyczną instalację hamulcową, instalację elektryczną oraz osłony bębnów adaptera.

 

Ładowność

8 t

Masa

3300 kg

Pojemność skrzyni ładunkowej

9,2 m3

Powierzchnia ładowania

7,1 m2

Rodzaj adaptera

pionowy czterobębnowy

Rodzaj przenośnika podłogowego

czterołańcuchowy listwowy z napędem hydraulicznym

Szerokość rozrzutu

5 6 m

Koła jezdne

400/60-15,5 14PR

Liczba osi jezdnych

tandem sztywny

Rozstaw kół

1600 mm

Gabaryty w mm: długość x szerokość x wysokość

5810 x 2380 x 2750

Wymiary wewnętrzne skrzyni w mm: długość x szerokość x wysokość

3850 x 1990 x 1200

Układ hamulcowy

pneumatyczny na 4 koła

Minimalna moc ciągnika

70 kW (95 KM)

Nacisk na zaczep ciągnika

12,7 kN (1300 kg)

Zastawa skrzyni

sterowana hydraulicznie

Opcje dodatkowe

hydrauliczne hamulce

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności