fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaTrzoda chlewna – spadek cen zatrzymany

Trzoda chlewna – spadek cen zatrzymany

Wreszcie mamy dobre wieści dla hodowców trzody chlewnej. W trzecim tygodniu stycznia br. na rynku krajowym nastąpiło wyhamowanie spadkowej tendencji cen trzody chlewnej.

W dniach 14–20 stycznia 2019 roku, tak jak w poprzednim tygodniu, trzodę chlewną skupowano przeciętnie po 4,08 zł/kg. Żywiec ten był jednak o 2% tańszy niż przed miesiącem oraz o 3% tańszy niż przed rokiem.

Natomiast na rynku unijnym, w dniach 14–20.01.2019 r., za świnie rzeźne klasy E producenci otrzymywali średnio 134,40 EUR/100 kg, nieznacznie (o 0,3%) więcej niż tydzień wcześniej, ale o 1% mniej niż przed miesiącem oraz nieco mniej (o 0,4%) niż przed rokiem.

– Cena żywca wieprzowego tej klasy w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła 125,62 EUR/100 kg i była o 6,5% niższa niż średnio w UE, o 10% niższa niż w Niemczech oraz o 3% niższa niż we Francji i o 2% niższa niż w Hiszpanii. Taniej niż w Polsce świnie rzeźne skupowano m.in. w Holandii (o 3%) i w Belgii (o 16%) – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Źródło: KOWR

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.