Trzecia fabryka Tymbarku w Rumunii

Tymbark Maspex, lider na rynku producentów soków, nektarów i napojów, otworzył nowy zakład produkcyjny w miejscowości Valenii de Munte w Rumunii. Wartość inwestycji wyniosła 30 mln euro. Zakład, o powierzchni 65 tys. m kw., jest trzecią fabryką Tymbarku na rynku rumuńskim. W jej skład wchodzą także magazyny przeznaczone na surowce i gotowe produkty butelkowane.

Producenta takich marek, jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Ekland, Puchatek, DecoMorreno, Cremona, Figo i La Festa, od chwili wejścia na rynek rumuński zainwestował w tym kraju ponad 70 mln euro i stworzył 700 miejsc pracy. W pierwszej połowie 2009 r. obroty spółki wzrosły o 13,9 proc. r/r i wyniosły 28,6 mln euro. Kolejna inwestycja w Rumunii ma zwiększyć w 2009 r. obroty firmy na lokalnym rynku o 20% r/r.

Sprzedaż zagraniczna stanowi 36% obrotów Grupy Maspex Wadowice. W Czechach, Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Słowacji i na Węgrzech firma posiada zakłady produkcyjne oraz prowadzi działalność marketingową, logistyczną i handlową. Produkty firmy mają swoich odbiorców w krajach Unii Europejskiej oraz w pozostałej części Europy, w USA, Kanadzie i krajach arabskich.

Informacje dodatkowe:
Grupa Maspex Wadowice jestliderem na rynku producentówsoków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentemna Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii. Jestrównież największymproducentemproduktówinstant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao,zabielacze w proszkudo kawy, herbatki rozpuszczalne), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii.
W skład Grupy wchodzidziewięć polskich ijedenaście zagranicznych spółek. Przychody ze sprzedaży w 2008 roku wyniosły2, 512mln zł,co lokuje firmę w czołówce polskich producentów branży spożywczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności