fbpx
Strona głównaFirmy i produktyTrzecia fabryka Tymbarku w Rumunii

Trzecia fabryka Tymbarku w Rumunii

Tymbark Maspex, lider na rynku producentów soków, nektarów i napojów, otworzył nowy zakład produkcyjny w miejscowości Valenii de Munte w Rumunii. Wartość inwestycji wyniosła 30 mln euro. Zakład, o powierzchni 65 tys. m kw., jest trzecią fabryką Tymbarku na rynku rumuńskim. W jej skład wchodzą także magazyny przeznaczone na surowce i gotowe produkty butelkowane.

Producenta takich marek, jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Ekland, Puchatek, DecoMorreno, Cremona, Figo i La Festa, od chwili wejścia na rynek rumuński zainwestował w tym kraju ponad 70 mln euro i stworzył 700 miejsc pracy. W pierwszej połowie 2009 r. obroty spółki wzrosły o 13,9 proc. r/r i wyniosły 28,6 mln euro. Kolejna inwestycja w Rumunii ma zwiększyć w 2009 r. obroty firmy na lokalnym rynku o 20% r/r.

Sprzedaż zagraniczna stanowi 36% obrotów Grupy Maspex Wadowice. W Czechach, Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Słowacji i na Węgrzech firma posiada zakłady produkcyjne oraz prowadzi działalność marketingową, logistyczną i handlową. Produkty firmy mają swoich odbiorców w krajach Unii Europejskiej oraz w pozostałej części Europy, w USA, Kanadzie i krajach arabskich.

Informacje dodatkowe:
Grupa Maspex Wadowice jestliderem na rynku producentówsoków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentemna Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii. Jestrównież największymproducentemproduktówinstant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao,zabielacze w proszkudo kawy, herbatki rozpuszczalne), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii.
W skład Grupy wchodzidziewięć polskich ijedenaście zagranicznych spółek. Przychody ze sprzedaży w 2008 roku wyniosły2, 512mln zł,co lokuje firmę w czołówce polskich producentów branży spożywczej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.