Trzeci nabór wniosków po powodzi

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła kolejny nabór wniosków o wsparcie na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez powodzie. Od 2 lutego do 15 marca 2011 r. można składaćwnioski o przyznanie pomocy z działania Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych”, finansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.”

To już trzeci nabór wniosków o przyznanie takiego wsparcia, poprzednie dwa zostały przeprowadzone w ubiegłym roku. Warunki przyznawania pomocy oraz dokumenty niezbędne przy ubieganiu się o takie wsparcie są takie same jak w poprzednich naborach.
Wsparciebędzie udzielane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Budżet na udzielenie pomocy w ramach tego działania wynosi 100 milionów euro, czyli ok. 400 milionów złotych. Dotychczas, wramach dwóch zeszłorocznychnaboróww ARiMR zarejestrowano ponad 2,54 tys. wniosków, w których rolnicy ubiegają się o przyznanie wsparcia w łącznej wysokości blisko183 milionów złotych. Wykorzystanie limitu przyznanej pomocyjest bliskie 47%.
Pomoc przyznawana w ramach tego wsparcia ma szczególny charakter. Dotyczy bowiem rolników, których gospodarstwa zostały w znacznym stopniu zniszczone podczas ubiegłorocznych powodzi i towarzyszących im obsunięć ziemi. Dlatego w ARiMR podjęte zostały działania, które mają na celu jak najszybszą i jak najsprawniejszą obsługę złożonych wniosków, oczywiście zgodnie z przepisami rozporządzenia MRiRW oraz obowiązującymi procedurami. W takie działania wpisuje się m.in. przyspieszenie publikacji na stronie internetowej ARiMR listy informującej o kolejności przysługiwania pomocy. Według przepisów rozporządzenia określających zasady przyznawania wsparcia, taka lista powinna zostać opublikowana na stronie internetowej ARiMR w ciągu 40 dni od zakończenia terminu składania wniosków.
Szczegóły na http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/w-lutym-rozpocznie-sie-kolejny-nabor-wnioskow-o-wsparcie-na-odbudowe-gospodarstw-zniszczonych-pr.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności