fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeTrzeba informować i edukować rolników

Trzeba informować i edukować rolników

W związku z wprowadzeniem dodatkowych wymogów nawożenia azotowego oraz tworzenia planów nawozowych Lubelska Izba Rolnicza postuluje o zobligowanie przedstawicieli poszczególnych gmin do udostępniania informacji rolnikom w szerokim zakresie (np. udostępnianie bezpłatnych szkoleń dla rolników, wzorów dokumentów i formularzy dotyczących sporządzania planów nawozowych).

Zdaniem LIR obecnie wszelkie informacje przekazywane rolnikom w tym zakresie nie są wyczerpujące i dostatecznie czytelne w zakresie tworzenia planów nawozowych.

Kolejna sprawa dotyczy rolników, producentów rolnych chcących podnosić lub zdobywać nowe kwalifikacje. Obecnie gospodarstwo rolne staje się zbyt małym źródłem dochodu, dlatego rolnicy coraz częściej myślą o przebranżowieniu. Wnosimy o organizowanie bezpłatnych kursów i szkoleń dla rolników, które umożliwiłyby zdobycie nowych umiejętności i rozszerzenia źródła utrzymania poza działalność rolniczą – mówi Piotr Burek, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej.

Źródło: LIR

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.