fbpx
Strona głównaWiadomościTrwa sezon Warsztatów Polowych PROCAM

Trwa sezon Warsztatów Polowych PROCAM

W dniu 16.04.2019 odbyły się spotkania w dwóch różnych krańcach Polski. Jedno z nich miało miejsce w miejscowości Kinowo (woj. zachodniopomorskie), drugie zaś w sąsiedztwie oddziału CHEŁM w Pawłowie (woj. lubelskie).

Na północy licznie przybyłych Gości powitał dyrektor regionu zachodniopomorskiego, Adrian Sosnowski oraz przedstawił przebieg spotkania. Wykłady odbyły się na plantacji ozimej odmiany pszenicy FINDUS oraz rzepaku ozimego ALEXANDER. W wyczerpującej prezentacji nt. różnych aspektów ochrony i nawożenia upraw oraz w podejściu do regulacji łanu w niesprzyjających temperaturach wystąpił Grzegorz Malesiński – Główny Specjalista Ochrony i Nawożenia PROCAM. W dalszej części wystąpili przedstawiciele firm BIO-GEN, FCA oraz ICB Pharma, którzy opowiedzieli o swoich produktach i ich pozytywnym wpływie na fizjologię roślin przy tak wysokich amplitudach temperatur pomiędzy dniem a nocą.

Drugie spotkanie miało podobny przebieg. Gości przywitał dyrektor regionu południowo-wschodniego, Przemysław Konaszczuk, a następnie podczas prelekcji omówiono agrotechnikę zastosowaną w uprawach do tej pory oraz przeanalizowano trudności wyborów w warunkach nocnych przymrozków i długotrwałej suszy. Podano także wskazówki dotyczące regulacji łanu rzepaku oraz pszenicy i wskazano elementy pomocne w wyborze nawozów dolistnych, które są niezbędne w tym stresującym dla roślin okresie.

Nie zabrakło zajęć praktycznych na temat oceny fitosanitarnej roślin rzepaków; rozpoznawanie szkodników owadzich złapanych w żółtym naczyniu; omówienie warunków pogodowych najbardziej optymalnych do wykonywania zabiegów opryskiwania roślin. Przedstawiciele firmy BIO-GEN omówili tu również działanie i właściwości preparatu DeliaSTOP, a także imPROver+ i REWITAL PRO+.

Przybyłym Gościom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w Warsztatach Polowych.

Materiały prasowe: PROCAM

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.