Truskawkowy Raj na Praskiej Giełdzie Spożywczej

6 czerwca 2013 roku, w czwartek, w godzinach: 5:00 – 10:00 na Praskiej Giełdzie Spożywczej w Ząbkach odbędzie się impreza „Truskawkowy Raj”, która zainauguruje sezon na te bardzo popularne owoce. W formie degustacji oferowane będą zarówno same truskawki, jak i produkty z truskawkami.

Niewielu handlowców, a tym bardziej konsumentów wie, że truskawki występują w co najmniej kilkuset odmianach, z których tylko w Polsce, na większą skalę, uprawianych jest kilkadziesiąt – m.in.: Clery, Honeoye, Elkat, Elsinore, Honeoye czy Senga Sengana. Podczas truskawkowej inauguracji na Praskiej Giełdzie będzie niepowtarzalna okazja, by spróbować różnych odmian tych owoców i porównać ich smaki, wygląd a nawet zapach.
Degustację truskawek zapewnią działające na Praskiej Giełdzie hurtownie owocowo-warzywne: Burdelas, Kuczyński i Ślepowroński.
Oprócz świeżych truskawek, będzie można skosztować produkty, których truskawka jest składnikiem. Pierogi z truskawkami, knedle z truskawkami i domowe naleśniki w polewie truskawkowej konfitury będzie serwowała restauracja „Na Skrajnej”. Z kolei ciasto maślane z truskawkami, babeczki oraz tarty z truskawkami zaoferuje cukiernia „Jas-pol”.
Polecane będą produkty, które służą do przygotowania dań truskawkowych bądź o truskawkowym smaku: śmietany, jogurty, kefiry. Ich obecność zapewnią dostawcy hurtowni Marpol: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy oraz Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie.
Gościem tegorocznej imprezy będzie Tomasz Pieniak, który zajmuje się doradztwem w kwestii uprawy truskawek, sam je uprawia i sprzedaje sadzonki. Zademonstruje sadzonki truskawek pnących w doniczkach oraz opowie o owocu truskawki i jego odmianach.
Zapraszamy!
(mat)