Truskawki, maliny, jagody…

Zakłady przetwórcze i chłodnie prowadzą skup truskawek odszypułkowanych, malin, czarnych porzeczek do mrożenia, porzeczek kolorowych, czarnych jagód oraz poziomek. W pierwszym tygodniu lipca średnie ceny skupu netto truskawek odszypułkowanych oscylowały w granicach 1,35- 1,65 zł/kg loco zakład, co oznacza niewielki wzrost w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Na najwyższe ceny mogli liczyć dostawcy truskawek z województwa mazowieckiego – 1,80 zł/kg lz. Najniższe ceny uzyskiwano na Podlasiu -1,30 zł/kg. Rok temu truskawki skupowano średnio po 2,60 zł/kg.

Ceny skupu netto malin oscylują w granicach 3,00-3,64 zł/kg lz i podobnie jak w przypadku truskawek, są niższe niż w analogicznym okresie ub. r. (3,90 zł/kg). Ceny skupu netto porzeczek czarnych do mrożenia są silnie zróżnicowane w skali kraju. Najniższe ceny odnotowuje się w województwie dolnośląskim (1,60 zł/kg lz), natomiast najwyższe w lubelskim (2,50 zł/kg lz). W analogicznym okresie ub. r. owoce te skupowano średnio po 1,90 zł/kg. Wyższe ceny są przede wszystkim pochodną braku zapasów mrożonych porzeczek, jak równie˙z koncentratu. W przypadku porzeczek kolorowych najniższe ceny uzyskiwane są w województwie lubelskim 0,80-0,90 zł/kg lz, natomiast najwyższe w świętokrzyskim 1,50 zł/kg lz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności