fbpx
Strona głównaWiadomościTruskawki, maliny, jagody...

Truskawki, maliny, jagody…

Zakłady przetwórcze i chłodnie prowadzą skup truskawek odszypułkowanych, malin, czarnych porzeczek do mrożenia, porzeczek kolorowych, czarnych jagód oraz poziomek. W pierwszym tygodniu lipca średnie ceny skupu netto truskawek odszypułkowanych oscylowały w granicach 1,35- 1,65 zł/kg loco zakład, co oznacza niewielki wzrost w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Na najwyższe ceny mogli liczyć dostawcy truskawek z województwa mazowieckiego – 1,80 zł/kg lz. Najniższe ceny uzyskiwano na Podlasiu -1,30 zł/kg. Rok temu truskawki skupowano średnio po 2,60 zł/kg.

Ceny skupu netto malin oscylują w granicach 3,00-3,64 zł/kg lz i podobnie jak w przypadku truskawek, są niższe niż w analogicznym okresie ub. r. (3,90 zł/kg). Ceny skupu netto porzeczek czarnych do mrożenia są silnie zróżnicowane w skali kraju. Najniższe ceny odnotowuje się w województwie dolnośląskim (1,60 zł/kg lz), natomiast najwyższe w lubelskim (2,50 zł/kg lz). W analogicznym okresie ub. r. owoce te skupowano średnio po 1,90 zł/kg. Wyższe ceny są przede wszystkim pochodną braku zapasów mrożonych porzeczek, jak równie˙z koncentratu. W przypadku porzeczek kolorowych najniższe ceny uzyskiwane są w województwie lubelskim 0,80-0,90 zł/kg lz, natomiast najwyższe w świętokrzyskim 1,50 zł/kg lz.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.