fbpx
Strona głównaPozostałeTrudności z zagospodarowaniem nawozu w Belgii

Trudności z zagospodarowaniem nawozu w Belgii

We Flandrii, flamandzkojęzycznej części Belgii, rośnie ilość nawozów organicznych, których nie można zagospodarować.


Zgodnie z unijnymi normami, na polach można je zastosować w przeliczeniu na azotany najwyżej 170 kg na hektar. Łącznie w kraju jako nawóz można zużyć nie więcej niż 48 mln kg fosforanów i 96 mln kg azotanów. Ogółem w 2006 r. produkcja nawozów organicznych we Flandrii wyniosła 50 mln kg fosforanów i 121,5 mln kg azotanów. Nadwyżka produkcji w 2006 r. osiągnęła więc 2 mln kg fosforanów i 25,5 mln kg azotanów. W 2005 r. nadwyżka ta wyniosła 4,5 mln kg fosforanów i 18 mln kg azotanów. Jednocześnie jednak spada produkcja nawozów organicznych i rośnie ich przetwórstwo. Od 1999 r. zmniejsza się pogłowie zwierząt gospodarskich. Liczebność bydła i świń spadła tylko w niewielkim stopniu – odpowiednio o 1,7 i 0,8%. Natomiast znacznie zmniejszyło się pogłowie drobiu (o 4,2%).

(Agra Europe 2006, nr 2237, s. N/5)
W.M.

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.