Transportowy Viking Yamaha

Na polskim rynku pojawił się nowy pojazd typu ROV spod znaku Yamahy. Yamaha Viking, bo o nim mowa, swoimi możliwościami z pewnością nawiązuje do ludu wikingów, którzy pokonywali trudne tereny szlaku handlowego niosąc ze sobą towary handlowe. To właśnie dzięki sporym możliwościom transportowym oraz wielozadaniowości pojazd ten doskonale sprawdzi się w pracy w gospodarstwach warzywniczych, sadowniczych, szkółkarskich, a także w pracach leśnych czy komunalnych.

Z szacunkiem dla pracowników
Gospodarstwa specjalistyczne (sadownicze, warzywnicze) mimo wysokiego stopnia mechanizacji wciąż należą do grupy tych, w których część prac pielęgnacyjnych musi zostać przeprowadzona ręcznie. Stąd też nie bez znaczenia jest możliwość dojazdu pracowników fizycznych w często odległe i trudne tereny. Zaletą wielozadaniowego pojazdu Viking jest możliwość komfortowego przejazdu nawet 3 osób jednocześnie.  Innowacyjny rozkład 3 indywidualnych siedzeń daje podróżującym poczucie bezpieczeństwa nawet w przypadku pokonywania znacznych nierówności. Możliwość stopniowej regulacji fotela kierowcy, odchylenie środkowego siedziska oraz zupełnie płaska podłoga sprawiają, że podróż Vikingiem może odbywać się bez zmęczenia nawet w przypadku rosłych osób.
Sporo dla osprzętu i towarów
Imponujące możliwości transportowe dotyczą także tylnej skrzyni ładunkowej. Jej wymiary dałoby się opisać niemal jednym słowem – Europaleta, za pomocą, której transportuje się obecnie większość płodów rolnych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa stalowa skrzynia wyposażona jest również w haczyki mocujące dla zabezpieczenia ładunku. W przypadku transportowania warzyw „luzem” ciekawy może okazać się również sposób ich wyładunku. Łatwe przechylanie skrzyni zapewniające sprawny rozładunek możliwe jest po odblokowaniu ergonomicznie umieszczonej dźwigni. Wszechstronność zastosowania i wykorzystania pojazdu zwiększa także wyposażenie Yamahy Viking w uchwyt do agregowania pojazdu 
z przyczepką klasy 2 oraz pozostałymi maszynami towarzyszącymi przeznaczonymi do tego typu pojazdów. W zależności od załadunku skrzyni oraz liczby pasażerów na tylnym haku Viking może holować ciężar o masie 680 kg.
Sprawny w terenie
Nie bez znaczenia w przypadku rolniczego wykorzystania najnowszego Vikinga może okazać się jego spory prześwit. Na wysokości 300 mm nad podłożem znajduje się gładka, stalowa płyta, która zabezpiecza podwozie ograniczając jednocześnie niszczenie roślin pod pojazdem, co jest szczególnie ważne przy poruszaniu się po polach i użytkach zielonych. Nieoceniona jest także łatwość prowadzenia pojazdu, którą uzyskano przede wszystkim dzięki zintegrowanej konstrukcji zawieszenia i odpowiednio dobranej charakterystyce tłumienia drgań. Całość napędzana jest sprawdzonym w pojazdach Yamahy silnikiem o pojemności 686 cm3, który zapewnia spory zapas mocy oraz momentu obrotowego. 
Dzięki zastosowaniu płynnie działającej i łatwej w użyciu przekładni bezstopniowej Viking doskonale sprawdza się np. w pracy z zaczepianym opryskiwaczem polowym czy kosiarką. Stała prędkość obrotowa noża kosiarki, a zarazem możliwość precyzyjnej regulacji prędkości pojazdu sprawia, że wykaszanie zarośli, ze zmienną ilością masy jest naprawdę proste.
(mat)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności