fbpx

Tractor Of The Year 2021: koncern AGCO największym zwycięzcą

Massey Ferguson, Fendt, Valtra i Claas mogą świętować w tym roku zdobycie tego prestiżowego tytułu. Zatem na cztery tytuły “Ciągnika Roku” w różnych kategoriach aż trzy są udziałem ciągników marek należących do koncerny AGCO.  

Najbardziej prestiżowa nagroda “Tractor Of The Year 2021” przypadła zaprezentowanemu pod koniec lipca tego roku ciągnikowi Massey Ferguson 8S.265. Jury konkursu podało w uzasadnieniu:

“Po długiej i dogłębnej analizie wszystkich aspektów technicznych, jury wybrało ciągnik Massey Ferguson 8S.265 jako Ciągnik Roku 2021.  To jest całkowicie nowy ciągnik, reprezentujący nowy styl, wyposażony w nową i innowacyjną skrzynię biegów, nowe: układ chłodzenia, układ hydrauliczny, cichą kabinę. Wreszcie pełny nowy pakiet technologii”

Nowy ciągnik Massey’a wyprzedził w drodze o tytuł następujące modele: New Holland T6.160, Steyr 6240 Absolut CVT, Armatrac 1254 LUX CRD 4, Case IH Quadtrac 620, Claas Axion 960 Cemos, Fendt 1167 Vario MT, Kubota M7173 KVT i Landini Seria 7 V-shift.

“Best Utility”, czyli ciągnik użytkowy

W tej kategorii zwyciężyła Valtra G135. W uzasadnieniu podano: “Jury musiało ocenić cały pakiet techniczny i parametry, biorąc pod uwagę również, że ciągniki użytkowe muszą być łatwe w manewrowaniu i wszechstronne. W oparciu o te elementy i dzięki dbałości o wszystkie szczegóły, wszechstronność, oferowaną technologię, bardzo wydajną hydraulikę i wiele innych funkcji Valtra G 135 Versu została wybrana najlepszym ciągnikiem użytkowym 2021”

Nasze wrażenia z pracy Valtrą G135

W szranki z Valtrą stanęły m.in.: Fendt 211 Vario, Armatrac 1004 LUX CRD 4, Case IH Vestum 130 CVX Drive i Kubota M6142.

Sustainable TOTY, czyli “zrównoważony”

W tej kategorii zwycięzcą okazał się Claas Axion 960 CEMOS. W uzasadnieniu czytamy:

“Claas 960 Axion, dzięki systemowi Cemos, to duży krok w kierunku bardziej zrównoważonego rolnictwa. Cała technologia dostępna w tym ciągniku jest łatwa w obsłudze jak nigdy dotąd. Optymalizacja całej technologii, cała elektronika, a także optymalizacja ciśnienia w oponach, pozwala temu ciągnikowi na niezwykłą oszczędność paliwa i znacznie bardziej wydajne działanie na polu i w każdych warunkach pracy.”

Najlepszy ciągnik specjalistyczny

W tej kategorii nagroda powędrowała do Fendta Fendt V Vario 211. W uzasadnieniu zwrócono uwagę na bardzo dobre środowisko pracy kierowcy i podsumowano je słowami “wysokiej jakości niezawodny ciągnik z bardzo wydajną przekładnią”.

Konkurs Tractor Of The Year jest organizowany od 1998 roku, a w skład jury wchodzą dziennikarze z europejskich czasopism branżowych.

 

 

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.