fbpx
Strona głównaWiadomościTony ryb do utylizacji. Ktoś zatruł wodę?

Tony ryb do utylizacji. Ktoś zatruł wodę?

W nieciekawej sytuacji przed świętami Bożego Narodzenia znaleźli się właściciele gospodarstwa rybackiego, prowadzonego w zachodniopomorskiej miejscowości Wisławie (gmina Maszewo).

W gospodarstwie tym hodowla ryb prowadzona jest w kompleksie stawów hodowlanych i basen magazynowy, który bieżącą wodą zasila rzeczka Leśnica. Właśnie ta ostatnia najprawdopodobniej celowo została skażona, a gotowe do odłowy ryby w wyniku tego zdarzenia zostały otrute. Już 20 grudnia, jak twierdzi właściciel Tomasz Golus, zaczęły się bardzo specyficznie zachowywać – wyglądały, jakby dostawały skurczy, wykonywały różne dziwne ruchy, wyskakiwały ponad wodę, a nad wodą unosił się zapach kojarzący się z farbą czy rozpuszczalnikiem. Efekt był taki, że zutylizować trzeba było 4 tony ryb, a klientów przeprosić.
Informacja na ten temat została przekazana policji, która prowadzi już dochodzenie w tej sprawie. Próbki wody zostały pobrane przez inspektorów Zakład Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu, wyniki badań mają być znane w najbliższych dniach.
Paweł Palica

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.