fbpx

Tony kukurydzy wysypane z kilku wagonów kolejowych (video)

Incydentów związanych z wysypywaniem zbóż ciąg dalszy. Tym razem media społecznościowe obiega materiał filmowy, na którym widzimy kukurydzę wysypaną z kilku wagonów kolejowych.

Materiał na swoim profilu GR Ojdana na Facebooku udostępnił Hubert Ojdana, działacz ZZR Korona. Do wydarzenia doszło prawdopodobnie w miejscowości Kotomierz w woj. kujawsko-pomorskim.

Wiemy jedynie, że do incydentu tym razem prawdopodobnie nie doszło w okolicach polsko-ukraińskiej granicy, lecz na innym obszarze kraju. To już kolejne tego typu wydarzenie. Do incydentów związanych z wysypywaniem ukraińskiego ziarna odniósł się Ołeksandr Kubrakow, wicepremier i minister ds. społeczności, terytoriów i infrastruktury Ukrainy.

Ministerstwo Rozwoju Społeczności, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy

– Systematyczne niszczenie ukraińskich produktów rolnych wygląda na zaplanowany sabotaż. Nasz kraj broni się i przetrwał dzięki rolnikom. Dlatego ci, którzy popełnili te przestępstwa, zdecydowanie nie są zainteresowani ukraińskim pokojem i zwycięstwem cywilizowanego świata. Wzywamy polskie organy ścigania do natychmiastowej reakcji – powiedział.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

15 KOMENTARZE

 1. Ci co to zrobili i Ci co pochwalają takie czyny nie są rolnikami, bo każdy rolnik wie i nie ważny czy to w Ukrainie czy w Polsce ile pracy potrzeba aby wychodować to Zboze (kukurydze). Rozumiem dlaczego strajkują rolnicy każdy chciał by dostać godziwa zapłatę za swoją prace. Ale ceny zbóż kształtują tynki międzynarodowe a nie Polska, jeśli u nas towar będzie za drogi nie będzie się opłacał eksport i towar zostanie w karaju.
  Dzięki temu ze wybuchła wojna rolnicy sprzedali swoje Zboze za bardzo wysoka cenę a koszty produkcji były stosunkowo nie wielkie, teraz jak trzeba sprzedać z drogich kosztów produkcji tanio!! każdego to boli.
  Chcecie wszyscy aby zablokować import towarów rolnyc z Ukrainy, czy w tej relacji cenowej czy będzie sie opłacało importować ten towar? Skoro u nas jest tak tani i jest go pod dostatkiem??!
  Jeśli my zablokujemy import Ukraina zablokuje masz eksport, który w zeszłym toku wyniósł ponad 50mld zł ciekawe co powiedzieć koledzy po fachu których towar wyjeżdża na ukraine, jeśli ta zakaże importu z polski. Ten towar zostanie u nas, i kolejna dziedzina rolnictwa znajdzie sie w jeszcze gorszej sytuacji.
  P.S. Moim zdaniem rolnicy sami przyczynili sie do tak wielkiego importu Zboza w 2022/2023 poprzez trzymanie towaru w magazynach a nie sprzedawanie go. No 1500 za pszenice było za mało.
  Według mnie cena pszenicy wróci do cen z przed 2021
  Z czasów przed wojna, gdzie na giełdzie matiff była wyceniana na poziomie 170-180 e.

  • Ukraińskie zboże kupowane jest w tranzycie i nie zostaje w Polsce. takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, bo któś za to zboże zapłacił a teraz poniesie koszty. Jakbyś się czuł gdybyś naładował przyczepę zboża na swoim polu a ktoś podjeżdza i otwiera burty? Myślę że nie byłoby Ci do śmiechu.

   • Te zboże jest sprzedawane na potęgę w Polsce .Firmy z listy mają pełne silosy tego zboża i cały czas sprzedają, kolejki ciężarówek stoją i czekają załadunek .

 2. Sprzedajni ukraińscy politycy bronią agroholdingów za wszelką cenę. Bzdury jakoby dochody pozostawał6 na Ukrainie można między bajki włozyć. No chyba że chodzi o korupcję- ta na pewno tam zostaje

 3. Szczerze mówiąc, wysypywanie zboża to barbarzyństwo !! Tym bardziej że pewnie nikt tym poszkodowanym nie da za to odszkodowania !
  Odszkodowanie powinno być bezwzględnie wyegzekwowane od sprawców szkody.Podobnie palenie opon na asfalcie i powodowanie szkód

  • Transport kolejowy jest ubezpieczony. Może i brzydka forma protestów ale równie brzydki jest dumping cenowy. Jeśli teraz holdingi produkujące zboża na Ukrainie sprzedają poniżej kosztów,to robią to by wykończyć konkurencję i odbić sobie z czasem wszystkie straty z dobrą górką.

  • Zapłacić powinni za to winowajcy czyli Unia Europejska, rządzący z Tuskiem na czele i wszyscy którzy głosowali za Platformą i lewicą!! Gdyby nie oni to nie byłoby palenia gumy i wysypywania zboża! Ale widzę że ktoś tu ma klapki na oczach i jest krótkowzroczny!

  • Dla kogo to odszkodowanie co? Dla oligarchów, którzy wypaśli się na krwi Ukraińców i naszej zrujnowanej gospodarce rolnej. Chcesz to im płać ale ze swojej pensji, którą bierzesz za te wpisy.
   Nie pozdrawiam !
   Rolnik

  • Wysypanie zboża nazywasz barbarzyństwem? Ukraińcy dziś żądza Unią i choć nie są w uni dostają dopłaty jak to możliwe. Sami mówią że wiedzieli że będzie wojna to dlaczego do niej się nie przygotowali a produkowana broń wysyłali na eksport. Dziś żebrzą o broń i pieniądze siła przeprowadzają mobilizację bo na zachodzie Ukrainy wojny nie ma i nikt z zachodu nie chce walczyć. A wiesz że pomocy humanitarna jest tam sprzedawana. A kto tak naprawdę wywołał wojnę o co jest ta wojna pomyśl. A na koniec barbarzyństwem jest to ci UPA robiła na Wołyniu czy na naszych wschodnich terenach, chyba wiesz co robili bo ja wiem z relacji dziadków. Zastanów się kim jesteś Polakiem

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner