fbpx
Strona głównaPozostałeTomasz Skowroński z Kujaw - zdobywcą Nagrody Roku WRP

Tomasz Skowroński z Kujaw – zdobywcą Nagrody Roku WRP

Podczas drugiego dnia trwania Targów Agrotech w Kielcach, na stoisku Wiadomości Rolnicze Polska odbyło się oficjalne przekazanie dokumentów potwierdzających zwycięstwo w Konkursie Noworocznym WRP. Nagroda główną w konkursie był silos do przechowywania substancji sypkich o wartości 24 tys. zł ufundowany przez firmę DanZap. Zdobył ją Tomasz Skowroński -rolnik ze wsi Jaranowo (gmina Będkowo, woj. kujawsko-pomorskie).

Przypomnijmy, że w konkursie o Nagrodę Roku WRP, mogli wziąć udział wszyscy nasi czytelnicy, którzy zamówili prenumeratę Wiadomości Rolnicze Polska oraz wymyślili hasło reklamowe dla naszego wydawnictwa na rok 2007. Z pośród kilkuset nadesłanych kuponów konkursowych, specjalnie powołana w tym celu komisja konkursowa, uznała za najciekawsze hasło reklamowe, slogan:Chcesz mieć w gospodarstwie same nowości, przeczytaj Rolnicze Wiadomości”. Hasło nadesłał rolnik ze wsi Jaranowo, koło Będkowa w woj. Kujawsko-pomorskim – Tomasz Skowroński.

Podczas targów Agrotech odbyło się oficjalne przekazanie dokumentów potwierdzających zwycięstwo i przyjęcie nagrody przez rolnika. Tomasz Skowroński przybył wraz z rodziną, żoną i 8-letnią córką (patrz zdjęcie). W pierwszych dniach maja, na gospodarstwie pana Tomasza, odbędzie się montaż nagrody.

Redakcja WRP oraz sponsor nagrody firma Danzap gratulują zwycięzcy. Państwa zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach WRP. W tej chwili trwa nasz najnowszy konkurs, w którym można, co miesiąc wygrać 3 butelki użyźniacza glebowego firmy PPHU Bogdan. Zasady konkursu znajdują się na stronie 26, marcowego wydania WRP (gazeta do ściągnięcia na stornie www.wrp.pl, patrz strona główna portalu).

Prezentacja zwycięzcy:
Tomasz Skowroński – 33 letni rolnika z Jaranowa, gospodarujący obecnie na 100 ha. Rodzina: żona i dwie córki, 2-letnia Magdalena i 8-letnia Ania. Gospodarstwo przejął po rodzicach w 1990 roku. Hoduje trzodę w cyklu zamkniętym, w ilości 25 macior. Rocznie w gospodarstwie produkuje się 1000 tuczników. W 2002 rodzina Skowrońskich zadecydowała o budowie masarni i sklepu. W masarni produkowane są tradycyjne wędliny, wytwarzane w oparciu o rodzinne receptury. Ojciec pana Tomasz, był kiedyś rzeźnikiem. Dziś produkowane jest 10 ton wyrobów mięsnych tygodniowo. Firma “Smakosz”, której właścicielem jest rodzina Skowrońskich, obsługuje 25 kontrahentów i posiada 3 sklepy firmowe, gdzie sprzedawane są wyroby masarnicze z rodzinnego gospodarstwa. Tomasz Skowroński to przykład rolnika, który inwestuje w swoje gospodarstwo. Stąd aktywny udział w programach SAPARD i SPO. Dzięki temu w gospodarstwie znajduje się nowoczesny park maszynowy. Zgodnie z wymogami rolnik wybudował także płytę na obornik i zbiornik na gnojowicę. Aktualnie w gospodarstwie realizowana jest inwestycja utwardzania podwórza i drogi dojazdowej do gospodarstwa, w ramach działań SPO.
– Wygrana na pewno przyda się w naszym gospodarstwie. Planujemy przejście na karmienie gotowymi paszami. Nie mieliśmy też dotychczas silosu do przechowywania otrębów. Jest to nasza pierwsza wygrana w życiu. Cieszymy się z niej niezmiernie – powiedział redakcji zwycięzca konkursu.

MS
Foto Alan

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.