To jest ruch, na który czekaliśmy

Copa i Cogeca zadowolone są z odrzucenia 13 października przez Parlament Europejski propozycji Komisji Europejskiej, na mocy, której to państwa członkowskie mają decydować o dopuszczeniu lub nie stosowania genetycznie modyfikowanej żywności i pasz na swoim terytorium.

– To jest ruch, na który czekaliśmy. Propozycja Komisji oznacza ponowną nacjonalizację i jej przyjęcie oznaczałoby zakłócenia konkurencji na rynku wewnętrznym. Poza tym zagrażałoby utrzymaniu działalności przez hodowców bydła, którzy są uzależnienie od importu pasz – mówi Pekka Pesonen, sekretarz generalny Copa – Cogeca.

Sprawozdanie opracowane przez posła do Parlamentu Europejskiego Giovanniego La Vię zostało przyjęte zdecydowaną większością 47 głosów, 3 głosy były przeciw, a 5 osób wstrzymało się od głosu.

Kolejnym krokiem w kierunku odrzucenia propozycji Komisji Europejskiej w sprawie genetycznie modyfikowanej żywności i pasz będzie głosowanie przez Parlament Europejski w pełnym składzie w czasie sesji plenarnej 28 października.

Mam nadzieję, że eurodeputowani poprą z całą siłą sprzeciw zarówno Komisji ds. Środowiska, jaki Komisji ds. Rolnictwa wobec tych planów – dodaje Pesonen.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności