Timac Agro Polska i Hypred Polska na ważnym spotkaniu z branżą mleczarską

W dniach 11-13 września 2014 r., odbyło się w Augustowie XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Spotkały się tam najważniejsze osoby i firmy z polskiego i europejskiego mleczarstwa, po to, by przedyskutować m.in. aktualną sytuację na rynku mleka.

Podczas forum poruszone zostały najbardziej aktualne tematy branży mleczarskiej, m.in. dotyczące zarządzania rynkiem mleka w sytuacji kryzysu gospodarczego i politycznego, spowodowanego embargiem rosyjskim na przetwory mleczne. W tym kontekście, mówiono o możliwościach dywersyfikacji produkcji i poszukiwaniu nowych rynków zbytu. Dlatego w forum udział wzięło wielu specjalnie zaproszonych gości z krajów Azji, w tym z Chińskiej Republiki Ludowej.  

Podsumowano także przemiany polskiego sektora mleczarskiego w okresie członkostwa Polski w UE oraz przedstawiono możliwości dalszego jego rozwoju. Omówiono sytuację związaną z przekroczeniem przez Polskę kwoty mlecznej w roku kwotowym 2013/2014 i wynikające z tego konsekwencje.

W tak ważnym miejscu i na tak ważnym dorocznym spotkaniu branży mleczarskiej, nie mogło zabraknąć firm Timac Agro Polska i Hypred Polska, należących do francuskiej Grupy Roullier, które reprezentowała Pani Prezes Zarządu Agata Stolarska. Obie firmy były patronami tego wydarzenia, a dodatkowo firma Hypred miała swój własny istotny wkład merytoryczny w części konferencyjnej. Na temat nowych rozporządzeń w unijnych dyrektywach dotyczących stosowania środków biobójczych, opowiedziała zebranym uczestnikom Pani Isabelle Demoment Manager Departamentu Rejestracji Grupy Roullier.

Firma Timac Agro jest producentem nawozów stosowanych w uprawie trwałych użytków zielonych, a także zakiszacza Silaprilis oraz gamy bloków mineralnych Eurobloc, z przeszło 30 składnikami mineralnymi oraz specjalnymi ekstraktami z alg morskich, stymulującymi mikroflorę żwacza. W Polsce produkty te sprzedaje spółka córka Timac Agro Polska, która jako wartość do nich dodaną oferuje doradztwo realizowane przez prawie 100 pracowników, którzy codziennie dojeżdżają do swoich klientów na terenie całego kraju. Dla swoich klientów, producentów mleka, firma oferuje także specjalny program lojalnościowy „Wypasiona Farma”, polegający na zbieraniu punktów za zakupione towary zootechniczne, które można potem wymieniać na atrakcyjne nagrody, przydatne w gospodarstwie, w hodowli krów i produkcji mleka.

Hypred jest producentem środków higieny przed i po udojowej, higieny urządzeń udojowych, higieny środowiskowej i dodatków paszowych dla bydła mlecznego z grupy HyDiet. Hypred jest także producentem środków higieny dla przemysłu mleczarskiego, w tym przeznaczonych do mycia i dezynfekcji w układach CIP, instalacji membranowych, powierzchni zewnętrznych, sprzętu i rąk.

Jak widać oferta Grupy Roullier jest dla polskich producentów i przetwórców mleka bardzo bogata i  pozwala zadbać o najwyższe parametry na wszystkich etapach produkcji. „Od pola” , na którym produkujemy kiszonkę dla skarmiania krów, poprzez farmę, na której musimy zadbać o jakość i ilość wyprodukowanego mleka, kończąc na utrzymaniu higieny w zakładach, w których owe mleko jest przetwarzane.

Oferta Timac oraz Hypred jest zatem kompletna, innowacyjna i  systematycznie poszerzana o nowości. Ale to co w tym wszystkim najważniejsze, oprócz wysokiej jakości produktów, to przede wszystkim fachowa wiedza i doświadczenie jej pracowników, z którymi zdecydowanie warto współpracować! Bo to właśnie oni, na bazie oferowanych produktów, wspierają Państwa w prowadzeniu waszego biznesu na co dzień, pomagając w podejmowaniu wielu trudnych i ważnych decyzji.

(mat)