Tester Wilgotności do Ziarna

Firma Dramiński wprowadziła na rynek nowy Tester Wilgotności do Ziarna, stworzony głównie z myślą o indywidualnych gospodarstwach rolnych. Tester Wilgotności to niezbędne urządzenie w każdym nowoczesnym gospodarstwie pozwalające na szybki i dokładny pomiar wilgotności w warunkach polowych.

Nowością jest duża liczba kalibracji (aż 39 gatunków nasion zbóż, roślin oleistych, strączkowych i traw), możliwość wprowadzania modyfikacji danych, nowoczesny wygląd i ergonomiczny kształt urządzenia.
Tester Wilgotności do Ziarna wykorzystuje do pomiaru metodę pojemnościową. Metodą referencyjną przy tworzeniu krzywych kalibracyjnych, które zapisane są na stałe w pamięci urządzenia jest laboratoryjna metoda suszarkowa, zgodna z obowiązującymi normami. Podczas szybkiego pomiary wilgotności aparat wykazuje zmiany tzw. stałej dielektrycznej. Stała ta rejestrowana jest w komorze pomiarowej i zależy od poziomu wilgotności.
Najnowszy Tester Wilgotności Ziarna firmy Dramiński posiada możliwość modyfikowania krzywych kalibracyjnych. Użytkownik testera może samodzielnie kalibrować przyrząd, czyli nanosić poprawki na zakodowane dla poszczególnych gatunków krzywe wilgotności, które zostały stworzone w oparciu o badania porównawcze z metodą suszarkową.
Kalibracja polega na modyfikowaniu (poprawianiu) wskazań testera poprzez podniesienie lub obniżenie wartości wskazań aparatu dla wybranego gatunku o tę samą wartość w całym zakresie pomiarowym. Modyfikację przeprowadza się ,jeżeli użytkownik stwierdzi, że dla danego gatunku przyrząd ma tendencje do zawyżania lub zaniżania wyników o podobną wartość w całym zakresie wilgotności.
Więcej informacji na www.draminski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności