TerraExim – Agroimpex Sp. z o.o. wprowadza skomputeryzowane systemy karmienia

Firma TerraExim – Agroimpex Sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty skomputeryzowane systemy karmienia na mokro dla trzody chlewnej, renomowanej niemieckiej firmy Maschinenfabrik Meyer – Lohne GmbH.

Dlaczego warto stosować coraz popularniejsze w Europie systemy karmienia na mokro? Przede wszystkim ze względu na relatywnie niższe koszty paszy w porównaniu do tradycyjnych pasz suchych, których koszt ze względu chociażby na rosnące ceny energii niezbędnej do suszenia ziarna, z roku na rok coraz bardziej wzrasta. Karmienie na mokro jest zwłaszcza opłacalne, jeżeli Rolnik ma dostęp do tanich pasz stanowiących produkty uboczne z przemysłu, np. mleczarskiego, piekarskiego, gorzelniczego.

Do pozostałych zalet systemu karmienia na mokro można zaliczyć:
– możliwość stosowania CCM oraz kiszonego ziarna kukurydzy
– bardzo dobre wykorzystanie paszy dzięki jej precyzyjnej dystrybucji (automatyczne zadawanie i mieszanie zawsze świeżej porcji dawki, nawet kilkanaście razy w ciągu doby)
– brak strat paszy spowodowanych jej pyleniem
– w ciepłe dni świnie chętniej jedzą mokrą pasze, co sprzyja zwiększonym przyrostom u zwierząt
– krótki czas jedzenia gwarantuje odpowiednią ilość czasu na wypoczynek
– jedna centralna kuchnia dystrybuuje pasze do kilku sekcji, nawet zlokalizowanych w osobnych budynkach. (Wielkość zbiornika mieści się w przedziale od 150 do 30.000 l)
– leki mogą być dostarczane do poszczególnych sekcji, lub nawet do poszczególnych przegród
– możliwa jest dystrybucja ciepłej paszy
– system karmienia na mokro można stosować zarówno do karmienia sensorycznego i restrykcyjnego oraz dostosować do gotowych już rozwiązań w istniejących budynkach inwentarskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności