fbpx
Strona głównaPozostałeTerminy wystaw rolniczych już znane

Terminy wystaw rolniczych już znane

Wiadomo już kiedy odbędą się wystawy rolnicze organizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR). Pierwsza – Zielone Agro Show odbędzie się w dniach 23-24 maja w Kąkolewie w gm. Grodzisk Wielkopolskie. Natomiast wrześniowe Agro Show odbędzie się w dniach 25-28 września. Wystawa zorganizowana będzie tradycyjnie na terenie lotniska w Bednarach koło Pobiedzisk. Przyszły rok będzie również debiutem dla nowego gracza na rynku wystawienniczym – Targów Polskie Zboża. N

Jeśli chodzi o wędrujące Zielone Agro Show, zwane zielonymi targami”, to będzie to już VIII edycja tej wystawy. Tym razem PIGMiUR zaprasza do Kąkolewa. W ubiegłym roku impreza odbyła się w Sierakowie koło Przasnysza. Jak sama nazwa wskazuje impreza jest głównie miejscem, gdzie zaprezentować się mogą producenci sprzętu do zbioru zielonek.

.
W kalendarzu imprez branżowych od kilku lat króluje Agro Show. To pierwsza w Polsce impreza, na której odbyły się pokazy maszyn w pracy. To także największy konkurent poznańskich targów rolnych. Tradycją jest już fakt, że cała branża maszynowa, choć nie tylko, zjeżdża się na 4 dni do Bednar k. Pobiedzisk. W tym roku Agro Show obchodziło swoje 10 lecie. Wystawa jest jedną z największych w Europie imprez rolniczych, a z pewnością największą organizowana pod gołym niebem. Tylko w ubiegłym roku zgromadziła 600 wystawców i 80 tysięcy zwiedzających.
Wstęp na obydwa wydarzenie będzie bezpłatny.

W przyszłym roku na rynku imprez rolniczych pojawi się kolejny gracz. Organizator największej wystawy rolniczej w Wielkiej Brytanii CEREALS EVENT, firma Haymarket Exhibitions (Wielka Brytania), połączyła siły z koncernem Montgomery International specjalizującym się w organizowaniu targów, aby wspólnie przygotować wystawę Cereals Event Poland – Polskie Zboża. Impreza, która odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2009, na terenie gospodarstwa należącego do firmy Top Farms w Modrzu k/Poznania, już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wystawców. Swój udział w tym wydarzeniu potwierdzili najwięksi producenci maszyn, w tym: KUHN, AGCO, John Deere, Väderstad, JCB, New Holland, Korbanek, Lemken, Kongsklide, Joskin, Househnam Sprayers, Stanimpex oraz Simba.
Jednym z patronów medialnych Targów Polskie Zboża jest redakcja Wiadomości Rolnicze Polska.

W roku 2009 sezon wystawienniczy w branży rolnej rozpoczną jednak kieleckie targi Agrotech, które odbędą się w marcu.

MS/Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.