fbpx
Strona głównaWiadomościTerminy naborów znane

Terminy naborów znane

Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” oraz “Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” od 15 kwietnia. “Modernizacja gospodarstw rolnych” od 21 kwietnia. “Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” od 5 maja. Agencja podała terminy naborów na kolejne, cztery działania w ramach PROW 2007-13.”

Formularze wniosków o przyznanie pomocy wramach poszczególnych działań oraz instrukcje przydatne do ich wypełniania znajdują się na stronach internetowych www.arimr.gov.pl oraz www.minrol.gov.pl. Pracownicy ARiMR zwracają uwagę na poprawne wypełnianie wniosków.

Z pewnością wśród czterech działań, do których przypisano już konkretne daty rozpoczęcia naborów, największym zainteresowaniem będzie się cieszyło działanie Modernizacja gospodarstw rolnych”. Przypomnijmy, że w ramach tego działania rolnicy mogą otrzymać maksymalnie do 300 tys. złotych dofinansowania na inwestycje. Może to być np. zakup maszyny lub modernizacja budynków służących do produkcji.

Pomoc jest udzielna według kolejności wniosków ustalonej w drodze losowania, prowadzonego przy użyciu systemu teleinformatycznego. Oczywiście w losowaniu biorą udział wszystkie złożone wnioski.

Dokumenty można wysłać pocztą, złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę bezpośrednio w biurze powiatowym bądź oddziale regionalnym ARiMR.

Na działanie “Modernizacja gospodarstw rolnych” przeznaczono w całym okresie programowania PROW 2007-2013 ponad 1,779 mld euro.

MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.