Terminal Agro w Gdańsku jest konieczny

Dla zapewnienia płynności handlu produktami rolnymi sprzedawanymi za granicę konieczne jest wybudowanie terminala agro w porcie w Gdańsku. Taki postulat wystosowała do najwyższych władz państwowych Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła do Prezydenta RP Andrzeja Dudy , Prezesa Rady Ministrów M. Morawieckiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi G. Pudy oraz Przewodniczących Klubów Parlamentarnych o wpisanie do Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wsi Rolnictwa i Rybactwa 2030, budowy terminala agro w Gdańsku, na terenie Euro portu.

– Z informacji pozyskanej przez członków Krajowej Rady Izb Rolniczych wynika, że działkę o powierzchni ok. 26 hektarów, w bezpośrednim sąsiedztwie Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk zainwestowano już 200 mln zł. Posiada ona doskonałe połączenie z A1 i S7, ponadto istnieje połączenie kolejowe, a głębokość zanurzania jednostek w wynosi 17,5 metra przy długości pirsu 604 m, co umożliwia cumowanie największych jednostek świata. Obecne możliwości załadunkowe wynoszą 30 tys. ton w silosach oraz 100 tys. ton w magazynie płaskim. Inwestycja posiada gotowy projekt i pozwolenia na dalszą rozbudowę – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

Według samorządu rolniczego dzięki unikalnej lokalizacji oraz przy wsparciu środków finansowych z Krajowego Planu Odbudowy taka inwestycja będzie miała istotną przewagę konkurencyjną i będzie stymulowała nie tylko rozwój rolnictwa lokalnie, ale i w całej Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności