fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRTerminal Agro w Gdańsku jest konieczny

Terminal Agro w Gdańsku jest konieczny

Dla zapewnienia płynności handlu produktami rolnymi sprzedawanymi za granicę konieczne jest wybudowanie terminala agro w porcie w Gdańsku. Taki postulat wystosowała do najwyższych władz państwowych Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła do Prezydenta RP Andrzeja Dudy , Prezesa Rady Ministrów M. Morawieckiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi G. Pudy oraz Przewodniczących Klubów Parlamentarnych o wpisanie do Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wsi Rolnictwa i Rybactwa 2030, budowy terminala agro w Gdańsku, na terenie Euro portu.

– Z informacji pozyskanej przez członków Krajowej Rady Izb Rolniczych wynika, że działkę o powierzchni ok. 26 hektarów, w bezpośrednim sąsiedztwie Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk zainwestowano już 200 mln zł. Posiada ona doskonałe połączenie z A1 i S7, ponadto istnieje połączenie kolejowe, a głębokość zanurzania jednostek w wynosi 17,5 metra przy długości pirsu 604 m, co umożliwia cumowanie największych jednostek świata. Obecne możliwości załadunkowe wynoszą 30 tys. ton w silosach oraz 100 tys. ton w magazynie płaskim. Inwestycja posiada gotowy projekt i pozwolenia na dalszą rozbudowę – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

Według samorządu rolniczego dzięki unikalnej lokalizacji oraz przy wsparciu środków finansowych z Krajowego Planu Odbudowy taka inwestycja będzie miała istotną przewagę konkurencyjną i będzie stymulowała nie tylko rozwój rolnictwa lokalnie, ale i w całej Polsce.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.