Termin złożenia oświadczenia jest stały

Czy możliwe jest wprowadzenia elektronicznego systemu zgłaszania do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wcześniejszego wysiania międzyplonu – pyta samorząd rolniczy.

Krajowa Rada Izb Rolniczych proponuje wprowadzenie możliwości zgłaszania wysiewu międzyplonów w formie elektronicznej w ciągu 7 dni od wysiewu i ewentualnie dosłanie pocztą lub dowiezienie podpisanego dokumentu w późniejszym terminie bez konieczności utrzymywania międzyplonu aż do 15 października.

Resort rolnictwa odpowiada, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Rolnictwa oświadczenie o terminie wysiewu międzyplonu ścierniskowego powinno zostać złożone do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie 7 dni od dnia wysiewu mieszanki. Tym samym, termin dotyczący poinformowania kierownika biura powiatowego ARiMR jest terminem stałym bez możliwości jego przywrócenia czy zmiany. Rolnik ma możliwość złożenia oświadczenia bezpośrednio do kierownika biura powiatowego ARiMR lub nadania w placówce pocztowej.

Jednocześnie, jak informuje ARiMR, od kampanii 2020 r. w aplikacji eWniosekPlus do listy typów załączników został dodany załącznik „Z0099 – Oświadczenie o terminie wysiewu międzyplonu ścierniskowego”. Dlatego też w przypadku, gdy rolnik będzie chciał zgłosić do ARiMR termin wysiewu międzyplonu ścierniskowego (EFA14a), możliwe będzie wysłanie zmiany do wniosku z dołączonym skanem wypełnionego załącznika – Oświadczenie o terminie wysiewu międzyplonu ścierniskowego (0-23/01), którego wzór dostępny będzie na stronie internetowej ARiMR.

– Tym samym, sposób złożenia oświadczenia o terminie wysiewu międzyplonu ścierniskowego zależy od rolnika. W przypadku wysłania przedmiotowego oświadczenia za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, nie będzie konieczne dostarczenie przez rolnika oryginału dokumentu w wersji papierowej– wyjaśnia Ryszard Kamiński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności