fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychTelus w Szczecienie: Od jutra nie będzie wpływało zboże, które będzie rozładowywane...

Telus w Szczecienie: Od jutra nie będzie wpływało zboże, które będzie rozładowywane w Polsce [video]

Dzisiaj minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus odwiedził Szczecin. Nie bez powodu; wizytę rozpoczął od spotkania z Zarządem Portów Szczecin i Świnoujście, aby rozmawiać o możliwościach zwiększenia eksportu zbóż z tychże Portów. Ok. godziny 11 spotkał się zaś z protestującymi w mieście rolnikami i fragment tego spotkania przedstawiamy.

– Razem możemy wygrać tę sprawę dla polskiego rolnictwa, ale szerzej. Kiedyś premier Morawiecki powiedział słowa, które mi utkwiły […]: “nie będzie silnej polskiej gospodarki jeżeli nie będzie silnego polskiego rolnictwa”. Silne rolnictwo daje nam silną gospodarkę, a silna gospodarka daje nam silną Polskę – rozpoczął patetycznie Telus.

Następnie minister zapewnił, że nie przyjechał z czczymi obietnicami, ale że jego celem jest działanie. – Jestem umówiony na to, że jutro podpiszemy porozumienie. Jeżeli nam się uda podpisać to porozumienie, to od jutra nie będzie wpływało zboże, które będzie rozładowywane w Polsce – mówił o planowanym na jutro spotkaniu z ministrem rolnictwa Ukrainy Mykołą Solskim.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]