fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeTegoroczny sezon szczególnie pokazał, że ograniczenia w nawożeniu są bez sensu

Tegoroczny sezon szczególnie pokazał, że ograniczenia w nawożeniu są bez sensu

W woj. łódzkim coraz więcej rolników sygnalizuje wystąpienie suszy. Jak podaje Izba Rolnicza Województwa łódzkiego, od marca 2022 r. nie było opadów deszczu o znaczeniu rolniczym. To zresztą niejedyny region dotknięty tym problemem.

– Słabe opady o niewielkim nasileniu się zdarzały, ale to zbyt mało, by zaspokoić potrzeby roślin uprawnych. Rzepaki już na starcie nie miały dostatecznej ilości wody, obecnie z uwagi na brak opadów już  zakończyły kwitnienie, co przełoży się na spadek plonów – mówi Bronisław Węglewski, prezes IRWŁ

Według Izby Rolniczej do gorszych plonów przyczyni się także zbyt późne wysianie nawozów z powodu sztywnych terminów. Nawozy się nie rozpuściły i nie zostały pobrane przez rośliny z uwagi na brak wilgoci. To każe poddać w wątpliwość sens stosowania sztywnych terminów nawożenia.

– Dalszy brak opadów i pogłębianie się suszy spowoduje gorszej jakości plony roślin uprawnych. Również rolnicy muszą zbierać pierwszy pokos traw, które  w wyniku braku opadów zaczęły przechodzić z fazy wegetatywnej w generatywną – podsumowuje prezes IRWŁ.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.