Tegoroczna Polagra-Premiery rekordowa!

Bez mechanizacji trudno wyobrazić sobie dzisiejsze rolnictwo, bo liczą się nie tylko pomysły na rozwój gospodarstwa, ale przede wszystkim maszyny i urządzenia, które pozwalają na ich realizację. Wszystko to, co na czym pracował będzie rolnik przyszłości można było zobaczyć na zakończonych właśnie w Poznaniu Międzynarodowych Targach Mechanizacji Rolnictwa POLAGRA-PREMIERY.

Na kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających, którzy przyjechali na targi rolnicze do Poznania czekało 10 pawilonów wypełnionych po brzegi najnowszym sprzętem rolniczym. Najnowszą ofertę branżową pokazało 300 wystawców i firm reprezentowanych z 16 krajów: Austrii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Szwecji, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch. Zadowoleni wystawcy zgodnie przyznali: to w Poznaniu branża robi interesy.

Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt potwierdził, że tegoroczna, zmodyfikowana formuła targowa była wyjściem naprzeciw oczekiwaniom rolników. – Kolejna odsłona pozwoliła na zwiększenie liczby wystawców o prawie 40 %. Na targach Polagra-Premiery pokazano wszystkie maszyny potrzebne do pracy na roli, zarówno przy pracach polowych, jak i w sadownictwie. To dla rolnika była świetna okazja do porównania konkurujących ze sobą produktów, w celu dokonania jak najlepszych wyborów – stwierdził prezes.

Targi w Poznaniu odwiedził Patron Honorowy – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, który podkreślał, że patrząc na rozmiar targów, jakość prezentowanej oferty oraz międzynarodowy wydźwięk debat, można nazwać Poznań stolicą europejskich spotkań rolniczych. – Cieszy mnie także to, że na targach Polagra-Premiery wystawia się coraz więcej polskich producentów maszyn, a ich oferta budzi coraz większe zainteresowanie nie tylko w kraju, ale i zagranicą – zaznaczył minister.

Na targach w tym roku zaprezentowano prawie 200 rynkowych nowości. 28 produktom przyznano Złoty Medal – 18 w kategorii Maszyny i Urządzenia” oraz 10 w kategorii “Odmian Roślin Uprawnych”. Wręczono także statuetki Złotego Akanta za najlepiej zaaranżowane stoiska – zdobyło je 7 firm.

Więcej informacji na www.polagra-premiery.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności