fbpx
Strona głównaFirmy i produktyTegola: Podniebna zieleń

Tegola: Podniebna zieleń

Zielone dachy zostały docenione już przez starożytnych. Pierwsze znane ogrody wiszące powstawały jeszcze w Babilonie. Ogrody Królowej Semiramidy uważane są za jeden z klasycznych cudów świata. Współczesne czasy to odrodzenie zielonych dachów, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno architektów, jak i indywidualnych użytkowników.

Powrót do zielonej architektury to w równej mierze moda, jak i wymóg urbanizacyjny czy też środowiskowy. Kurcząca się przestrzeń mieszkalna przenosi” nasze życie na dachy. Współczesne technologie dostarczają architektom wprost nieograniczonych możliwości pod względem projektowania i kreowania dachów – ogrodów. Kompletnego systemu, opartego na doświadczeniu i ekspertyzie technicznej, dostarcza firma Tegola.

System firmy Tegola T GREEN ROOF jest odpowiedni na dachy o różnym nachyleniu i, w zależności od używanych komponentów, jest dostosowany do każdego rodzaju roślinności. Ochronę przed infiltracją wilgoci zapewniają membrany uszczelniające TPO, które zabezpiecza się warstwą separującą od korzeni. Wytrzymały system drenażowy oraz izolacja termiczna, która powoduje obniżenie temperatury powierzchni dachu (z 80oC do 25oC), to niektóre z możliwości systemu. Dach wykonany w technologii T GREEN ROOF stanowi też idealną barierę dla przenikania dźwięków i nie odbija ich. Gwarantuje to struktura zielonego dachu, oparta na wielu warstwach materiałów o różnej grubości i gęstości.

Informacje dodatkowe:
Tegola Polonia Ltd jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce włoskich producentów wysokiej jakości materiałów budowlanych: Tegola Canadese S.pA., General Membrane S.p.A, Tema Technologies and Materials S.r.l. Tegola Polonia została utworzona w 1992 roku jako jedna z ponad dwudziestu działających w świecie spółek stowarzyszonych z firmą Tegola Canadese S.p.A.
Tegola Canadese jest europejskim liderem w produkcji dachówek bitumicznych – zajmuje 43% rynku. Zakłady produkcyjne mieszczą się w Vittorio Veneto (północne Włochy) oraz w Dawidowie (około 100 km od Moskwy).

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.