fbpx
Strona głównaWiadomościTechnologie cyfrowe w rolnictwie

Technologie cyfrowe w rolnictwie

Światowa Organizacja Rolników (WFO) wraz z organizacjami Europejskich Rolników i Spółdzielni Rolniczych (Copa i Cogeca)  zorganizowała 7 kwietnia wspólne warsztaty pt. „Podłączenie rolników do łańcucha wartości” w Brukseli, by omówić polityki, które pomogą rolnikom stać się częścią łańcucha wartości i opracować nowe technologie spełniające oczekiwania konsumentów.

Podczas warsztatów wysokiego szczebla zastanawiano się w jaki sposób można zachęcić rolników i ich spółdzielnie na całym świecie do korzystania z technologii cyfrowych i inteligentnego rolnictwa, by sprostać ich potrzebom i zwiększyć wydajność produkcji.

Technologiczna i cyfrowa transformacja rolnictwa nie jest już tematem odnoszącym się do odległej przyszłości. Stała się ona rzeczywistością dla wielu rolników i spółdzielni na całym świecie. Na przykład, w Unii Europejskiej niedawno wprowadzono polityki, które wpłyną na to, w jaki sposób zmiany technologiczne i cyfrowe przekształcą rolnictwo, np. agendę cyfrową, drony, własność danych. Warsztaty te są platformą umożliwiającą wymianę poglądów na temat tego w jaki sposób polityki mogą pomóc rolnikom lepiej zintegrować się z łańcuchem wartości w celu uzyskania wyższych przychodów z rynku i stworzenia praktyk, których oczekuje społeczeństwo – mówi Pekka Pesonen, sekretarz generalny Copa – Cogeca.

Źródło: Copa – Cogeca

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.