Tazer 250 SC – nowy fungicyd do stosowania w kukurydzy i nie tylko

F&N Agro Polska zarejestrował Tazer 250 SC – grzybobójczy środek do stosowania zarówno w uprawach rolniczych, jak i warzywnych.

Nowy fungicyd przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczo i interwencyjnie w pszenicy ozimej, jęczmieniu, rzepaku ozimym, kukurydzy, ziemniaku, szparagach, fasoli, brokułach, kalafiorach i pomidorach. Substancją czynną, którą w sobie zawiera jest azoksystrobina – związek z grupy strobiluryn. Środek jest dostępny w postaci koncentratu – stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą.
Tazer 250 SC  działa wgłębnie i systemicznie. Substancja czynna – azoksystrobina bardzo szybko rozprzestrzenia się na powierzchni liści i silnie wiąże się z ich warstwą woskową. Dlatego też dociera ona wszędzie tam, gdzie nie była naniesiona, a do tego jest trudno zmywalna przez deszcz.

Środek ten stosowany w pszenicy zwalcza szerokie spektrum chorób, w tym mączniaka prawdziwego, brunatną plamistość liści, rdzę brunatną pszenicy, septoriozę paskowaną liści, septoriozę plew i fuzariozę kłosów.
W przypadku jęczmienia Tazer jest skuteczny przy mączniaku, plamistości siatkowej, rynchosporiozie, rdzy karłowej, fuzariozie kłosów i czerni zbóż. Rzepak można dzięki niemu ochronić przed czernią krzyżowych, szarą pleśnią, suchą zgnilizną kapustnych i zgnilizną twardzikową.
Warto zwrócić uwagę na rejestrację tego środka do stosowania w kukurydzy – jest on jednym z trzech dostępnych na rynku fungicydów do stosowania w tej uprawie. Zwalcza on żółtą i drobną plamistość liści kukurydzy.
Poza stosowaniem w uprawach rolniczych, Tazer został również zarejestrowany do upraw warzywnych. W tym, do zwalczania alternariozy i rizoktoriozy ziemniaka, rdzy szparagowej i purpurowej plamistości pędów szparagów, antraknozy fasoli, czerni krzyżowych w uprawie kalafiorów i brokułów oraz zarazy ziemniaka, mączniaka prawdziwego pomidora i alternariozy pomidora.

Renata Struzik, źródło: F&N Agro Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności