Tarnawa

W firmach i dużych gospodarstwach, gdzie flota składa się z wielu pojazdów, koszty związane z ich utrzymaniem są bardzo wysokie. Zakup paliwa, olei i płynów eksploatacyjnych generuje olbrzymie koszty. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie własnego warsztatu naprawczego oraz wewnętrznej stacji paliw.

Wiadome jest, że zakup oleju czy paliwa w ilościach hurtowych daje w dłuższym okresie czasu oszczędności, jednak brak kontroli nad tymi mediami może te efekty zniweczyć. W takiej strukturze nie łatwo wykryć, który z pojazdów przekracza normy zużycia zarówno paliwa, jak i pozostałych płynów eksploatacyjnych. Sytuacja zmienia się w momencie, gdy posiadamy pełen obraz zużycia eksploatacyjnego potrzebnych płynów w odniesieniu do przejechanych kilometrów. W tej kwestii nieodzowne staje się wdrożenie systemu informatycznego, który będzie kontrolował i rejestrował wszystkie pobrania płynów do poszczególnych pojazdów. Taki system pozwoli na kompleksowe rozliczenie płynów eksploatacyjnych, a obsłudze uniknąć pomyłki związanej z wydaniem niewłaściwego produktu. Osoba nadzorująca zlecenie bez problemu skontroluje zgodność wydanych płynów z wystawionym zleceniem. System Monitoringu Dozowania Płynów jest produktem polskim, opracowanym pod kątem naszych realiów. System ten gwarantuje, że nikt nieuprawniony nie pobierze żadnego płynu eksploatacyjnego.

SMDP umożliwia przypisanie dwóch elektronicznych identyfikatorów (jeden do osoby, drugi do pojazdu). Zapewnia bardzo dokładne rozliczanie i niepodważalną wiarygodność pobrania paliwa przez konkretnego odbiorcę na konkretną maszynę. Uniemożliwia niekontrolowane pobranie oleju napędowego przez kierowcę w ustronnych miejscach, różnymi metodami mogącymi wpłynąć na zanieczyszczenie środowiska. Dodatkowym parametrem, który zostaje zapisany przez SMDP jest stan licznika kilometrów lub motogodzin pojazdu w momencie tankowania. Ten parametr umożliwia w dalszej analizie obliczania średniego zużycia płynów przez dany pojazd. SMDP jest nieocenionym narzędziem do rozliczeń wszystkich mediów płynnych. Wszystkie te dane wpływają na szybką analizę całkowitego kosztu obsługi danego pojazdu, jak i wyłapanie pojazdu, który zużywa większe ilości paliwa lub oleju w określonym czasie czy przebiegu.

Więcej informacji dotyczących SMDP, oraz oferty dostępne są na stronie www.arccan.eu lub pod telefonem +48 22 720 52 57. Robert Gorzkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności