Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył w Targach Żywności Ekologicznej i Regionalnej Natura Food 2014, które odbyły się w Łodzi w ostatni weekend.

Targi Natura Food to najważniejsze wydarzenie branży eko żywności w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna, 7 edycja targów zgromadziła ponad 220 wystawców i kilkanaście tysięcy zwiedzających, wśród których byli: przedstawiciele kadry menedżerskiej, rolnicy, producenci, przetwórcy, właściciele sklepów oraz dystrybutorzy żywności wysokiej jakości z różnych regionów Polski i zagranicy: Litwy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch, Republiki Czeskiej, Niemiec, w tym roku również z Japonii. Podczas targów Natura Food 2014 minister Marek Sawicki wręczył nagrody laureatom Konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne 2014, organizowanego przez resort rolnictwa.

Na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowano polskie produkty ekologiczne posiadające certyfikat rolnictwa ekologicznego, prowadzono degustacje produktów ekologicznych i potraw z tych produktów oraz dystrybuowano materiały informacyjne.

MRiRW/AT/