Targi Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2012 już tuż, tuż…

Już po raz piaty, a drugi w nowej zmienionej formule odbędą się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2012 organizowane przez firmę Agrosimex. Po tegorocznej edycji można śmiało napisać, że to jedna z najważniejszych imprez w branży ogrodniczej. Dlaczego? Dowiecie się Państwo czytając dalszą część informacji…

Najpierw kilka słów o organizatorze…
Agrosimex to polskie, rodzinne, nowoczesne przedsiębiorstwo, zajmujące się dystrybucją środków ochrony roślin, nawozów i akcesoriów ogrodniczych, z 20-letnią historią działalności na polskim rynku. Dzisiaj należy do elitarnego grona największych w Polsce dystrybutorów środków ochrony roślin i z sukcesami pracuje na tę pozycję również w segmencie nawozowym.
Firma zlokalizowana jest w rejonie grójecko-wareckim – największym zagłębiu sadowniczym w Polsce, nazywanym także największym sadem Europy”. Ale ma także duży oddział zlokalizowany na terenie zagłębia warzywniczego w Błoniu. Stąd bierze się szczególne zainteresowanie firmy segmentem upraw specjalnych – w którym jest niekwestionowanym liderem. Jej dzisiejszymi odbiorcami są już nie tylko producenci owoców i warzyw, ale także – w coraz większym stopniu – producenci rolni. Lecz nie tylko… Firma oferuje na rynku również biocydy (środki higieny sanitarnej), przeznaczone dla Zakładów Deratyzacji, Dezynsekcji i Dezynfekcji, do zwalczania szkodliwych owadów i gryzoni. Dwa lata temu Agrosimex wprowadził na rynek nową linię produktów (środki ochrony roślin i nawozy w małych opakowaniach), pod wspólną nazwą “Twój ogród”, dedykowaną hobbystom. Produkty te adresowane są zarówno do właścicieli ogrodów rezydencjonalnych, przydomowych, jak i działkowców, przez co grono klientów firmy Agrosimex i użytkowników oferowanych przez firmę produktów znacząco się poszerzyło.
Firma od lat inwestuje w rozwój nowych projektów realizowanych na rzecz swoich klientów. W 2006 roku zaczął funkcjonować pierwszy w naszym kraju system sygnalizacji infekcji parcha jabłoni INFOKARTA, adresowany do sadowników, a funkcjonujący na bazie komunikacji sms-owej. Realizowany jest on w oparciu o stacje pogodowe iMETOS, “sporetrapy” i pułapki do odłowu szkodników owadzich. Kolejne lata to systematyczny rozwój i doskonalenie doradztwa sadowniczego, w tym poprzez organizację gospodarstw pokazowych i konferencji naukowych dla sadowników. Rok 2011 przyniósł kolejne nowe inicjatywy. Powstał doradczy portal sadowniczy www.doradztwosadownicze.pl, rozpoczęto realizację codziennych audycji programu Kwadrans Ogrodniczy, prowadzonych i redagowanych przez specjalistów firmy Agrosimex w regionalnym Radiu Mazowsze na falach 106,4 FM. Można ich słuchać również w internecie na żywo na stronie http://stream3.nadaje.com:8060/listen.pls o godzinie 12.45 i następnego dnia powtórki o 7.00 rano. Oba te projekty prowadzone są w ramach Zintegrowanego Systemu Doradztwa firmy Agrosimex dla sadowników. W tym roku zadebiutowały również Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW, organizowane wcześniej jako konferencje sadownicze.

A teraz o targach TSW…
W dniach 10 i 11 stycznia 2012 roku zapraszamy wszystkich sadowników i producentów warzyw do Warszawskiego Centrum EXPO XXI, gdzie odbędą się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW – 2012 (przy ul. Prądzyńskiego 12/14 – w dzielnicy Wola). W tym roku 5-6 stycznia, organizatorzy gościli na tej imprezie ponad 100 firm krajowych i zagranicznych oferujących środki ochrony roślin, nawozy, nasiona warzyw, materiał szkółkarski, a także maszyny, narzędzia i akcesoria do produkcji sadowniczej i warzywniczej. Bogatą ofertę przedstawiły także firmy zajmujące się przechowalnictwem owoców i warzyw, ich myciem, płukaniem, sortowaniem i pakowaniem. Nie zabrakło nawet banków prezentujących produkty finansowe dla tej grupy producentów oraz dilerów samochodów dostawczych, terenowych i osobowych. Jak widać oferta tam zaprezentowana była bardzo kompleksowa pod każdym względem.
Stoiska firmowe i ekspozycje maszyn rozmieszczono na dwóch dużych halach wystawowych, których odwiedzenie zajmowało gościom kilka godzin. Z tego co wiemy od organizatorów, wystawców nie zabraknie i w przyszłym roku, miejmy nadzieję że dopiszą również goście – czego życzymy organizatorom i wystawcom.
Targom Sadownictwa i Warzywnictwa towarzyszy dwudniowa konferencja połączona z wykładami. W 2011 roku ich tematyka poświęcona była nowym metodom i technologiom związanym z ochroną roślin, nawożeniem oraz uprawą owoców i warzyw. Pojawiła się także tematyka ekonomiczna związana z opłacalnością produkcji, trendami cenowymi, marketingiem owoców i warzyw. Wśród wykładowców znaleźli się naukowcy i praktycy z Polski, Belgii, Austrii, Francji, Holandii, Niemiec, ale także z tak odległych krajów jak Japonia i Meksyk. Organizatorzy zapewniają, że tematyka przyszłorocznej konferencji będzie przynajmniej tak samo ciekawa, jak w roku bieżącym, i że będzie odpowiedzią na najbardziej nurtujące producentów owoców i warzyw problemy, z którymi zmagali się oni w tegorocznym sezonie.
Targi TSW są okazją do nawiązania wielu atrakcyjnych kontaktów biznesowych i zawarcia kontraktów handlowych, a jednocześnie dają wystawcom i odwiedzającym możliwość spotkania się na neutralnym gruncie i wymiany opinii na temat produktów i ważnych spraw związanych z funkcjonowaniem rynku ogrodniczego w naszym kraju. W tym roku atmosfera na targach była po prostu przednia, pod każdym względem – towarzyskim, naukowym i biznesowym. Zznajomi spotykali znajomych, nieznajomi stawali się znajomymi, naukowcy zaserwowali potężną dawkę wyników doświadczeń, informacji, zaleceń, a zdarzało się też, że odwiedzający targi producenci kupowali maszyny i urządzenia prosto ze stoiska, ku wyraźnej uciesze wystawców. Ekspozycja, jak i wykłady, zostały bardzo wysoko ocenione przez wystawców i gości, którzy podkreślali, że targi te były zorganizowane z dużym profesjonalizmem, wyczuciem i dbałością o szczegóły. Targi zebrały również bardzo dobrą ocenę mediów branżowych. Wszystko to sprawia, że targi te warto odwiedzić. Tak więc – do zobaczenia w Warszawie na TSW 2012 na EXPO. Pierwszego dnia targi są czynne od godziny 9.00 do 18.00, a drugiego od 9 do 16.00. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej targów: www.tsw.agro.pl i na stroę organizatora www.agrosimex.pl, na których znajdziecie Państwo więcej informacji o tej imprezie.